Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова напусна силния турнир във Варшава. В 1/4-финален мач, пловдивчанката отстъпи с 0:2 сета на Александа Дюлгеру (Румъния). Двете останаха на корта два часа, а шампионската от миналата година Дюлгеру се наложи с 6-4, 7-5.

Първият сет на мача бе решен от един пробив. Направи го Дюлгеру в самия край, при резултат 4-4 гейма. През втората част положението на корта се промени. Изморената Пиронкова стигна до възможност да изравни резултата, след като поведе с 5-3 гейма и имаше сервис на своя страна.

Вместо да затвори сета обаче нашето момиче допусна изравняване на резултата, а след това и загуба с 5-7, което и коства мача.

От полската столица Пиронкова си тръгва със 140 точки, както и близо $17 000 от наградния фонд. Достигането до 1/4-финал е най-доброто постижение за Цвети от началото на сезона.