Лудогорец започна по изключително силен начин дебютното си участие в Шампионската лига, съобщи Topsport.bg.

В първия си мач в турнира „орлите" загубиха с 1:2 при визитата си на Ливърпул на легендарния „Анфийлд".

Всички попадения паднаха в последните 8 минутки на срещата. Балотели изведе домакините напред в резултата в 82-ата минута, а в 90-ата Дани Абало изравни. В продължението на мача обаче домакините получиха право да изпълнят дузпа, която бе превърната в гол от Джерард.

Лудогорец има за какво да съжалява, тъй като буквално секунди преди попадението на Балотели Марселиньо бе на стрелкова позиция, но в последния момент топката му бе отнета. Нещо повече - в 72-ата минута Безяк удари греда.

Въпреки поражението разградчани се представиха повече от достойно и напълно заслужиха аплодисментите, с които бяха изпратени от „Анфийлд".