Хърватия изнесе футболна лекция на България. „Лъвовете" отстъпиха на „шахматистите" с 0:1 на „Васил Левски". Така възпитаниците на Любо Пенев не успяха да осъществят мечтата си да запушат устите на хърватите, които преди мача се питаха кои изобщо са Ивелин Попов, Георги Миланов и ко.

Разликата в класите на двата отбора бе явна, а нашите играчи не успяха да покажат нещо значимо срещу звездите от Хърватия, които играят в отбори като Реал (Мадрид), Барселона, Байерн и др.

Агитката на гостите и част от Сектор „Г" влезе в ожесточен сблъсък, в резултат на който полетяха куп бомбички. Срещата бе прекъсната, а няколко играчи на Ковач отидоха до феновете си, за да успокоят страстите. В крайна сметка играта беше подновена.

В 36-ата минута Ракитич центрира от фаул, Перишич засече с глава, а топката срещна Бодуров и така той си отбеляза автогол.

На почивката Любо Пенев направи две смени. Илиян Мицански отстъпи мястото си на Андрей Гълъбинов, а Петър Занев бе заменен от Георги Илиев.

В 73-ата минута нашите имаха претенции за игра с ръка на Манджукич в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа.