
Тазгодишното издание на най-голямото специализирано изложение по информационни и комуникационни технологии в България ще се проведе от 31 октомври до 5 ноември в Интер Експо Център, София.
Норбер Аумюлер заяви, че за него и компанията му е чест да бъде генерален спонсор на БАИТ ЕКСПО 2006. Той подчерта, че в тази възможност вижда съчетаване на добрите традиции, чийто носител е БАИТ ЕКСПО и най-съвременните постижения в областта на високите технологии, които отличават продуктите на Brother.
От своя страна Златко Златков заяви, че изборът на Brother е продължение на традицията генерални спонсори на изложението да бъдат водещи световни фирми.
Освен като генерален спонсор Brother ще представят на БАИТ ЕКСПО 2006 най-новите си продукти на щанд, организиран от дистрибутора им в България – фирма DIGIX.
Постигнатата договореност с Brother е признание за авторитета на изложението и неговия организатор и за пореден път утвърждава асоциацията като най-голямата и представителна браншова организация в сферата на информационните и комуникационни технологии в България, коментират от БАИТ.
Brother е световен лидер в областта на офис техниката, като заема първо място в света по производството на факс-апарати, а в Европа е водеща по продажби на лазерни многофункционални устройства и лазерни принтери.
Съвместно с официалното представяне на Генералния спонсор на БАИТ ЕКСПО 2006 бе даден старт на журналистическия конкурс на асоциацията.
Връчването на наградите ще се състои в рамките на изложението. Голямата награда ще бъде присъдена за съществен принос в популяризирането на информационните и комуникационни технологии в България. Нейният носител ще бъде удостоен с диплом на БАИТ и ще получи награда – преносим компютър.