Започна първото издание на футболния турнир "IT лига" организиран от "Хирон 91".
Късно снощи се изиграха три мача от надпреварата - два от група "А" и един от група "Б".

В група "А" тимът на "Хирон 91" ЕООД взе класическа победа срещу Уизком. Отборът на "зелено-белите", който е спонсориран от "Корпорация РАЗВИТИЕ", се наложи с попадения на Георги Станоилов, Венци Петров и Виктор Меламед.
Противниците на "Хирон 91" се държаха мъжки през първото полувреме, но през втората част, когато паднаха и трите гола, на терена имаше само един тим - този на "Хирон 91".

В другия мач от група "А" "Контракс" се наложи с минималното 1:0 над отбора на "САП Лабс". Единственото попадение в срещата реализира Росен Петков в 10-ата минута.
Загубилият тим владееше инициативата през целия двубой, но невероятният вратар на "Контракс" и липсата на шанс попречиха на "саплабарите", да вземат поне точка.

В единствената среща от група "Б" се "изля" дъжд от голове. За съжаление на тима на "Орбител" пет от попадения бяха в тяхната врата.
Мачът на "оранжевите" с тима на "Евроком кабел" завърши с катастрофална загуба 1:5.
Четири гола за "Евроком" наниза Бойко Танчев, петото попадение бе дело на Христо Кабадаев, който откри резултата в срещата.
Голът на честта за "Орбител" вкара Пламен Барух две минути преди края на срещата.

Турнирът продържава до 28 ноември - пътък, в Зимния дворец.