IBM създаде нова полупроводникова технология, която ще направи по-лесно и по-евтино производството на клетъчни телефони. Един чип, произведен по новата технология, ще може безпроблемно да обедини три дейности в клетъчния телефон, извършвани от три различни чипа.
IBM обявява, че технологията понижава разходите за разработки с един долар на клетъчен телефон, което според компанията е значителен спад предвид това, че годишно се продават около 1 млрд. бр. телефони.
В развиващите се страни за разлика от останалия свят много малко хора притежават мобилни телефони - там проникването на мобилните телефони на пазара е не повече
от 30%.
Според IBM новата технология освен по-ниски цени ще предостави възможност да
бъдат добавяни повече характеристики в по-малки размери на устройствата и повече хора в развиващите се страни да притежават клетъчен телефон, където за разлика от останалия свят, много малко хора използват мобилни телефони.
Източник: IDG.BG
datas
на 14.09.2007 в 11:20:06 #1