Интернет потребителите в Египет, Индия и Турция използват най-често думата "секс", за да търсят уеб сайтове чрез Google, показва статистика, предоставена от самата търсачка. Думата "Хитлер" пък се употребява най-много при търсения от потребителите в Германия, Мексико и Австрия.
"Нацист/ки" се употребява най-много в Чили, Австралия и Обединеното кралство, според данните от 2004 година до наши дни, публикувани в уеб сайта Google Trends. Освен това, Чили е на първо място и по уеб търсения с думата "гей", следвана от Мексико и Колумбия.
Други много интересни ключови думи, използвани често при търсене, са: "Джихад" в Мароко, Индонезия и Пакистан; "Тероризъм" в Пакистан, Филипините и Австралия; "Махмурлук" в Ирландия, Великобритания и САЩ.
"Бурито" е популярна в САЩ, Аржентина и Канада. Едва ли е изнендващо, че "Ирак" също е често срещана в САЩ, Австралия и Канада, а "Талибан" в Пакистан, Австралия и Канада.
"Том Круз" пък се котира много в Канада, САЩ и Австралия, "Бритни Спиърс" в Мексико, Венецуела и Канада, а "Хомосексуален" във Филипините, Чили и Венецуела.
"Любов" е популярна във Филипините, Австралия и САЩ, "Ботокс" в Австралия, САЩ и Великобритания, а "Виагра" в Италия, Великобритания и Германия.
Името на футболния идол Дейвид Бекъм е особено популярно при търсенията във Венецуела, Великобритания и Мексико. "Кейт Мос" се радва на популярност в търсенията от Ирландия, Обединеното кралство и Швеция, а "Доли Бъстър" в Чехия, Австрия и Словакия.
Търсене по "Кола бомба" най-често е извършвано в Австралия, САЩ и Канада, а по "Марихуана" - пак в тези страни, но в обратен ред.
Източник: technews.bg
pesho
на 23.10.2007 в 11:20:46 #7trends.google.com
pesho
на 22.10.2007 в 20:13:18 #6"
uko
на 22.10.2007 в 18:37:39 #5against
на 22.10.2007 в 17:55:08 #4Syco Tribe
на 22.10.2007 в 17:25:39 #3boris ,
I
на 22.10.2007 в 17:17:43 #2boris
на 22.10.2007 в 17:13:06 #1