
Прототипите на модела бяха засечени при изпитания по пътищата на Европа и първите неофициални снимки се появиха в интернет.
Промените във външността на автомобила няма да бъдат много големи, но все пак разлики се долавят. Те са главно в предната част на купето, като е променена радиаторната решетка и формата на фаровете.
В задната част на автомобила правят впечатление новите задни светлини, задната броня вече има по-модерна форма. На задните калници има въздуховоди с нова форма. Обновената версия на Smart ForTwo ще има и нови джанти. Интериорът и обзавеждането ще бъдат по-богати и изпълнени с по-качествени материали.
По-интересно е какви ще бъдат техническите промени в малкия автомобил.
Все още липсват официални сведения за това, но е ясно, че ако иска да затвърди мястото си на пазара и да избегне поне част от трудностите които изпитва през последните години, европейският автомобил трябва да предложи нещо ново и по-привлекателно в технически план. Още повече, че сега той има доста по-силни конкуренти на пазара в сравнение с времето през което се появи за първи път.
Премиерата на обновения Smart ForTwo ще бъде тази есен на изложението в Париж, а продажбите най-вероятно ще започнат в началото на 2007 година.