Александър Донски загуби от Мартин Клижан мача си на Sofia Open 2018. Българинът игра добре срещу именития си съперник, но беше пречупен в началото на втората част и отстъпи с 5-7, 1-6 за 1 час и 16 минути. Клижан ще играе в четвъртък с №1 Стан Вавринка. Словакът е тенисист от много висока класа, но контузия му попречи да играе в голяма част от миналия сезон.

Контузията на Григор Димитров продължава да е загадка

Още не се знае, кога хасковлията ще се завърне на корта

Първият сет беше привидно равностоен. Донски успяваше да удържи подаването си благодарение на първия си сервис, чрез който успя да постигне 6 аса. За съжаление Клижан проби в 12-ия гейм и предотврати, изглеждащия сигурен тайбрек. В последната партия българинът загуби първото си подаване, а за второто статистиката беше отчайваща - 5 точки от 16 възможности. Часта продължи 49 минути.

Вторият сет приключи след четвъртия гейм. В него Донски прибърза на няколко пъти, смути се и за Клижан не беше пробелм да пробие. Това сложи край на съпротивата на българина и словакът затвори сета и мача с 6-1. Втората част приключи за 28 минути.

Така Адриан Андреев остана единственият българин в индивидуалния турнир на Sofia Open 2018.