"Всеки мач е важен за мен. Ще се опитам да играя най-добрия си тенис" - каза Гришо.

Григор Димитров ще направи довечера скъпоплатена тренировка с испанеца Пабло Кареньо Буста на финалите на АТП в Лондон. Българинът си осигури предсрочно първото място в група "Пийт Сампрас", а Кареньо Буста, като допълнително включил се, отпадна след единствената си загуба. Началният час на мача е 22:00 часа.

Регламентът на турнира, в който има групова фаза, предполага такива срещи. Но за сметка на това е осигурено достойно заплащане. Само за излизане на корта двамата ще получат по 45 хиляди долара. Който спечели ще добави 191 хиляди долара и 200 точки за световната ранглиста.

Резерви $105,000 N/A

За сравнение победителят на Garanti Koza Sofia Open бива възнаграден с 250 точки за класацията на АТП. Освен това тези 200 точки от мач без значение биват калкулирани в следващите 12 месеца.

Гришо има три победи и две загуби срещу днешния си съперник. Само една среща е играна на твърда настилка. Точно преди две години в Париж хасковлията победи с 6-4, 6-1. Четирите останали останали двубоя са на любимата на Кареньо Буста червена настилка. Но дори и на нея успехите са разделени по два.

Най-болезнена беше загубата на хасковлията в третия кръг на Ролан Гарос през тази година. Гришо започна ударно и поведе с 4-0 в първия сет. Пропусна да спечели следващия гейм и се срина.

Григор Димитров аут от Ролан Гарос след загуба от Пабло Кареньо-Буста на 1/16-финал

Хасковлията не можа да се справи с точната игра на своя противник

Резултати от срещите между Григор Димитров и Пабло Кареньо Буста:
2017    1/16  Ролан Гарос     Клей         Пабло Кареньо Буста - Григор Димитров   7-5, 6-3, 6-4
2016    1/32  Мадрид Мастърс  Клей         Пабло Кареньо Буста - Григор Димитров   7-6(3), 6-3
2015    1/32  Париж Мастърс   Зала твърда  Григор Димитров - Пабло Кареньо Буста   6-4, 6-1
2014    1/32  Мадрид Мастърс  Клей         Григор Димитров - Пабло Кареньо Буста   6-2, 6-4
2010    квал.  Марбург Челъндж  Клей       Григор Димитров - Пабло Кареньо Буста   6-4, 6-1