Новак Джокович победи Рафаел Надал с 6-2, 7-6(4) след почти два часа игра и изравни резултата във финала на ATP Cup в Сидни (Австралия). Така първият отборен световен шампион в новата версия ще стане известен след битката при двойките.

Роберто Баутиста Агут даде аванс на Испания във финала на ATP Cup

Ибериецът победи Душан Лайович в два сета

Джокера започна с пробив с първия гейм от срещата. В петата партия сърбинът имаше две възможности за брейк, но ги пропиля. "Матадора" допусна нов пробив за 2-5, като в двата сервис гейма на Ноле не можа да вземе точка и предаде сета след 2-6.

Втората част беше много по-оспорвана и продължи 1 час и 17 минути. Ключов се оказа шестия гейм, единственият, в който Ндал можеше да пробие. Джокович се спаси пет пъти и показа, че иска да приключи битката в два сета.

В гейм №11 сърбинът на два пъти можеше окончателно да реши нещата, но Рафа успя да стигне до тайбрек.

В дългата партия Надал стигна до мини брейк за 2-1, но Джокович изравни за 2-2. В деветата точка сърбинът дръпна с 5-4 и трябваше да вземе два свои сервиса, за да победи. Така и стана, въпреки опитите на испанеца да завърши тези разигравания.

Новак Джокович за пореден път доказа, че пределната концентрация и упоритост могат да му донесат успех във всеки мач.

И Джокович, и Надал са заявени за сблъсъка на двойки.