Новак Джокович разгроми Люка Пуй с 6-0, 6-2, 6-2 във втория 1/2-финал на Australian Open 2019. Мачът продължи 1 час и 25 минути. С това сърбинът се класира за решителния двубой за титлата в неделя срещу Рафаел Надал (Испания). Мачът ще бъде под №53 между двамата, като Ноле има 27 победи и 25 загуби в официални срещи с "Краля на клея".

Саманта Стосър и Джън Шуей спечелиха дамските двойки на Australian Open 2019

Двете детронираха миналогодишните шампионки Тимеа Бабош и Кристина Младенович

Сърбинът спечели първата част еспресно за 23 минути. Ноле  не даде гейм на своя съперник и загуби само 12 точки.

Снимка 402486

Източник: GettyImages

Втората част беше относително по равностойна. Пуй успя да вземе първото си подаване, но беше пробит на 30 при второто. Джокович сервираше безупречно и в четирите гейма, когато подаваше загуби само 3 точки.

Сърбинът стигна до сетбол при 5-2 и след грешка на Пуй поведе убедително с 2-0 сета.

Снимка 402488

Пуй се опита да бъде в последната част. При 1-2 той допусна грешка, когато водеше с 40-30. Ноле се възползва и след страхотни диагонали проби за 3-1.

Последваха три формални гейма на нула. Джокович реализира втория си мачбол при подаване на Пуй. Точките в срещата са 83-44.

Новак Джокович направи 24 уинъра срещу 18 за Люка Пуй. Сърбинът е с 5 непредизвикани грешки, а французинът с 27.