Световният №1 Рафаел Надал победи трудно аржентинеца Леонардо Майер с 6-4, 6-4, 7-6(4) и се класира за третия кръг на Australian Open 2018.

Кайл Едмънд върви по график за четвъртфинал с Григор Димитров

Британецът срази Денис Истьомин в три сета

"Матадора" срещна сериозна съпротива от вдъхновения Майер, който на моменти имаше превъзходство. Аржентинецът си направи "харакири" в третия сет, когато при 4-4 водеше с 40-0 и допусна три последователни двойни грешки.

Майер успя да върне пробива и да форсира тайбрек за удоволствие на публиката. На края сервисите на Надал затвориха мача.

Надал ще играе в петък с босненеца Дамир Джумхур, който се справи с представителя на домакините Джон Милман с 7-5, 3-6, 6-4, 6-1 за 2 часа и 41 минути. Същият Милман, който за малко не сюрпризира Григор Димитров в Бризбън.

Рафаел Надал може да се срещне следващия четвъртък с Григор Димитров в повторение на миналогодишния епичен полуфинал. Но дотогава има много вода да изтече.