Сърбия е първият финалист на ATP Cup след безапелационна победа с 3-0 над Русия. Новак Джокович сломи Даниил Медведев в един от най-драматичните и красиви мачове в последните години. Световният №2 надделя над руснака с 6-1, 5-7, 6-4 след близо три часа игра.

Три българки ще се борят за място в основната схема на Australian Open

Пресявките в Мелбърн започват на 14 януари

По този начин двубоят на двойки стана без значение, след като в първата среща Душан Лайович поднесе изненада и победи Карен Хачанов със 7-5, 7-6 (1). Все пак тандемът Виктор Троицки / Никола Чачич победи с 6-4, 7-6 (7) Теймураз Габашвили / Кондтантин Кравчук.

Джокович започна брилянтно и карайки често караше опонента си да играе на мрежата взе първия сет с 6-1. Той поведе с пробив във втория сет и всички си мислеха, че двубоят е приключил. Последва маратонски гейм продължил 12 минути. Руснакът играеше сякаш сега започваше мача, спаси шест геймбола и при четвъртата си възможност върна пробива с прекрасен минаващ удар.

Снимка 461074

Медведев успя бързо да пробие още веднъж за 3-1, което изнерви сърбина и той счупи ракетата си. Джокович взе пак успя да върне брейка за 4-4. При 5-6 сърбинът допусна двойна грешка и съперникът му материализира още първия си шанс да затвори втората част със 7-5.

В петия гейм на третия сет Медведев да показа добра защита, но решителният пробив стана факт след изумително разиграване. При 5-4 Джокович сервираше за победата и поведе с 30-0, но Медведев не искаше да се предаде.

При 40-40 станахме свидетели на надстрелване от основната линия и малко не достигна на Медведев да завърши с къса. Джокович все пак трябваше да отразява брейкбол преди да изпрати Сърбия на финал.

Снимка 461075

Там "плавите" ще срещнат или домакина Австралия или шампиона от "Дейвис Къп" Испания.