14-годишно момче е загинало при пожар в апартамент в Сливен, а 43-годишна жена е пострадала, съобщиха от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" към МВР. Инцидентът е станал на 3 април около 21:58 ч. в жилищна кооперация в квартал "Сини камъни".
Вестник "24 часа" писа, че детето е било с аутизъм и е било оставено само в апартамента, когато е възникнал пожара. съседите са извикали майка му, но тя не е успяла да го спаси. То е починало от задушаване с дим.
На място са изпратени два пожарни автомобила и автомеханична стълба с екипи на регионалната служба в Сливен. Причините за възникването на пожара все още се изясняват.
По-късно от болницата съобщиха, че пострадалата жена е в стабилно състояние и извън опасност за живота.
По данни на пожарната през изминалото денонощие в страната са потушени общо 34 пожара, като е реагирано на 90 сигнала за произшествия. С преки материални щети са 11 пожара, включително четири в жилищни сгради и един във временна постройка. Без материални щети са възникнали 23 пожара, сред които инциденти в сухи треви, транспортни средства и други обекти.
Пожарните служби са извършили и 49 спасителни и помощни операции, като са регистрирани седем лъжливи сигнала, съобщи БТА.
USD
CHF
EUR
GBP
axa-axa
на 04.04.2026 в 21:46:38 #1Аутизма се изследва и е предсказуем още в началото на бременоста,после всичко е сложно и тежест,и за близки,и за общество!Навремето преди брака се правеха задължителни мед.тестове!