Три българки ще играят на четвъртфинал на тенис турнира на червени кортове в Истанбул, който е с награден фонд от 15 хиляди долара.

Григор Димитров загуби от Даниил Медведев във Вашингтон

Медведев разсипа Григор във Вашингтон!

Срещата беше раностойна само в първите 6 гейма

Диа Евтимова, която е под №3 в схемата, изигра трисетов мач с два тайбрека срещу рускинята Виктория Кан и се наложи с 6-7(4), 6-0, 7-6(7). Мачът продължи 2 часа и 45 минути.

Левичарката Кан водеше с 3-1 в третата част, но допусна пробив и Евтимова измъкна оспорвания последен гейм.

Петя Аршинкова се справи с гръцката ветеранка Елени Данилиду с 2-6, 7-6(6), 6-3. 34-годишната Данилиду сервираше за победата при 6-5 във втората част, но Аршинкова успя да се спаси.

Габриела Михайлова единствена игра два сета. Тя победи белгийката Марго Бови с 7-6(2), 7-5. Сливналийката допусна изоставане с 0-4, но след това намери ритъма си и наложи своя стил на игра.

Трите момичета добавиха по 2 точки за ранглистата на УТА. Евтимова ще играе с №7 французойката Жозефин Буалем, Аршинкова срещу №4 туркинята Мелис Сезер,  а Михайлова ще излезе срещу №1 японката Чихиро Мураматсу.