По подобие на музеите на мадам Тюсо в цял свят, където туристите могат да видят и "пипнат" фигури в реален ръст на известни исторически личности или знаменитости, такъв шанс ще имат и гостите на средновековната крепост.
Докато разглеждат останките на царския дворец, туристите ще могат да видят как са изглеждали не само болярите, но и по-известните ни владетели, свързали името си с Царевец.
Новата атракция трябва да заработи до края на този туристически сезон. С реализирането на проекта са се заели директорът на Регионалния исторически музей във Велико Търново н.с. Иван Църов и археологът ст.н.с. д-р Хитко Вачев.
Те вече са намерили съмишленици в бизнес средите, които са готови да им помогнат финансово. Ще получат съдействие и от Общината.
Няма да имаме пречки и от страна на Министерство на културата, защото те приветстват всякакви идеи, които водят до увеличаване на потока посетители в музеите, а от там и на приходите, допълват Църов и Вачев.
За експозицията ще бъдат използвани наличните помещения в двореца, като с подходящи решения в интериора и музикален фонд, мястото ще стане привлекателно за туристите.
dio
на 25.03.2008 в 21:07:19 #4Musician
на 14.03.2008 в 13:15:42 #3Krasen
на 14.03.2008 в 11:15:37 #2XaOc
на 14.03.2008 в 11:02:16 #1