Националният отбор на България по волейбол записа 4-а поредна и общо 8-а загуба в турнира Лига на нациите. "Лъвовете" отстъпиха с 0:3 (20:25, 20:25, 21:25) на Русия. Срещата се игра пред 2000 зрители в зала "Аеcин Токантинс" в Куяба (Бразилия).

Така българите продължават да са на 12-о място във временното класиране с актив от 3 победи, 8 загуби и общо 8 точки. Русия пък е 3-а с 9 победи, 2 загуби и 26 точки. Утре (24 юни), в последната си среща на турнира, България ще играе срещу Германия.

В първия гейм Русия поведе с 9:5, а след това и с 16:13. "Лъвовете" стопиха пасива си до 17:16, но след серия от грешки изостанаха в резултата с 20:16 и загубиха гейма.

Снимка 430471

Източник: FIVB.COM

Втората част започна равностойно, но руснаците дръпнаха с 11:5. Второто техническо прекъсване дойде при 16:11, а до края Русия нямаше проблеми да поведе с 2:0.

Третият гейм България дръпна с 10:6. Постепенно "Сборная" намали пасива си, а след това успя да поведе и да затвори срещата с 3:0.

Снимка 430470

Най-резултатен за българския тим отново беше Цветан Соколов с 15 точки (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака). Мартин Атанасов и Светослав Гоцев завършиха с по скромните 7 точки.

За "Сборная" над всички беше Виктор Полетаев със страхотните 20 точки (2 блока, 4 аса и 64% ефективност в атака) за победата.

България загуби от Бразилия в турнира Лига на нациите

България с трета поредна загуба в Лига на нациите, Бразилия се оказа прекалено силна!

По този начин "трикольорите" остават на 12-о място във временното класиране с 3 победи, 7 загуби и 8 точки