Отборът на Хебър надигра шампиона Нефтохимик и за първи път в своята история спечели Суперкупата на България по волейбол.

Двубоят в столичната зала "Христо Ботев" предостави на феновете всичко, което те можеха да поискат, като сблъсъкът изобилстваше от любопитни моменти и ситуации.

Тимът от Пазарджик спечели убедително с 3:0 гейма (31:29, 25:20, 25:18) и вдигна отличието.

Областният управител на Перник Ирена Соколова откри 19-тия волейболен турнир "Борис Гюдеров"

Соколова благодари на отборите от Суперлигата

Шампионите поведоха в началото на двубоя, но с много добра игра Тодор Алексиев атакува мощно съперника и срещата навлезе в равенство в заключителните точки от тази откриваща част. Равенството се запази до 29:29, което дойде след единична блокада на Николай Николов. Алексиев изведе Хебър до успех в първата част след технична атака - 31:29.

Втората част бе спечелена след силни изяви на Брадли Гънтър, който донесе успеха на тима от Пазарджик в този гейм с 25:20.

Втора победа за Хебър в контролите

"Тигрите" се наложиха над Пирин (Разлог)

Третата част бе по-неравностойна, като Хебър поведе с 22:15. Брадли Гънтър изведе Хебър до мачбол при 24:16.

Така Хебър се поздрави с втория си трофей в клубната история, който стана факт след грешен начален удар на Николай Николов.