Волейболистите на САЩ измъкнаха победа в първия петгеймов мач на Световното първенство по волейбол. Американците се наложиха над силния отбор на Сърбия с 3-2 (15-25, 25-14, 21-25, 25-20, 15-10) за 2 часа и 14 минути.

Полша даде гейм, но нямаше проблеми срещу Куба

Дружината имаше подкрепа на 3,500 свои сънародници във Варна

Срещата се игра в зала Пала Флорио в Бари и е от Група "C". Във всеки един от геймовете отборът, който правеше разлика печелеше. В първия сърбите спечелиха на 15, което създаде впечатлението за неравностойност. Във втория американците отговориха с успех на 14. Нашите западни съседи дръпнаха с 2-1 след най-оспорвания гейм, в който имаше няколко смени на водачеството. В последните две части янките бяха по-свежи. Особено в последната, когто поведоха от началото и запазиха преднината си за 15-10.

САЩ: Матю Андерсън (19т.), Аарън Ръсел (19т.), Тейлър Сандър (16т.), Максуел Холт (10т.), Тейлър Аверил (6т.), Мика Кристенсон (3т.), либеро - Ерик Шожи, резерва: Кавика Шоджи.

Сърбия: Урош Ковачевич (19т.), Александър Атанасийевич (14т.), Марко Ивович (12т.), Сречко Лисинац (9т.), Марко Подрашчанин (6т.), Никола Йовович (1 т.), либеро - Никола Росич, резерви: Петар Крсманович (1т.), Дражен Лубурич (1т.), Милан Катич, Иван Костич.

Така САЩ взе един от двата ключови мача в група "C". Сърбите ще търсят задължителна победа следващия вторник срещу Русия, ако искат да останат в битката за медалите.

Днес САЩ ще играе с Австралия от 18:00 часа, а Сърбия ще търси първа победа срещу Камерун от 21:30 часа.

Във Флоренция Белгия изненада Аржентина с 3-1 (25-19, 25-19, 22-25, 25-19) и тази вечер ще играе от 22:15 часа с домакина Италия.