"Боинг" спира производството на 737 MAX от януари, са съобщили от компанията в изявление.

Работа временно спира заводът в Рентън, Вашингтон, близо до Сиатъл, който има 12 000 служители. Компанията заяви, че не очаква да се стигне до уволнения, но съкращенията биха могли засегнат някои от 900-те компании, които доставят части за самолета.

Припомняме, че мерките бяха очаквани и оповестени по-рано, като само не бе посочен точен срок за спирането.

Надеждите на Boeing са, че до края на 2020 г. производството ще бъде възстановено и компанията ще изкарва по 57 самолета на месец.

„Боинг” обмисля да спре производството на 737 MAX

„Боинг” обмисля да спре производството на 737 MAX

Бъдещето пред модела изглежда все по-несигурно

Припомняме, самолет 737 Max на Етиопските авиолинии катастрофира малко след излитането си на 10 март. Всички 157 души на борда загинаха. Това беше втората катастрофа с новия самолет 737 Max за по-малко от пет месеца, което принуди държавите да приземят този модел самолети.

Първата катастрофа с новия самолет се случи в Индонезия през октомври 2018 г., когато самолет на Lion Air катастрофира в Яванско море. Загинаха всички 189 души на борда.