Гръцкото правителство внесе спорното споразумение с Македония в парламента, съобщава АП.
Решението идва ден след протестите и възникналото насилие в столицата Атина заради Преспанското споразумение със Скопие.
Сделката, внесена днес в парламента на Гърция за ратификация, предвижда промяна на името от Македония на Северна Македония и ще позволи на балканската държава да се присъедини към НАТО по-късно тази година.
Лявото правителство на премиера Алексис Ципрас се нуждае от подкрепата на шестима опозиционни депутати, за да получи мнозинство за ратифициране на споразумението.
Депутатите се очаква да гласуват в петък. Но Атинската новинарска агенция съобщава, цитирана от АФП, че гръцкият парламент ще гласува споразумението в четвъртък.
Вчера десетки хиляди гърци се събраха пред парламента, за да протестират срещу споразумението. Най-малко 25 полицаи са ранени при сблъсъците.