Компанията Кока-Кола планира да пусне на пазара алкохолна напитка, за първи път в 125-годишната си история, предаде Би Би Си.

Става дума за слабо алкохолна газирана напитка, която ще се продава в Япония.

Компанията е забелязала стремително нарастващата популярност в Япония на газираните питиета Chu-Hi, съдържащи различни аромати, както и добавка на местната алкохолна напитка сьотю.

Съдържанието на алкохол в Chu-Hi варира между 3% и 8%.

По думите на Хорхе Гардуньо, шеф на японския клон на Кока-Кола, решението за новия продукт на компанията е "скромен експеримент върху специфичен пазарен сегмент".

"Досега не сме експериментирали със слабо алкохолни напитки, но това е пример как търсим нови възможности отвъд пределите на традиционната ни дейност.

Не се планира новата напитка да бъде разпространявана извън Япония.

В Страната на изгряващото слънце Chu-Hi се приема като алтернатива на бирата и е особено популярна сред жените.