Словенският премиер Миро Церар подаде оставка, предаде "Блумбърг". Оттеглянето му идва изненадващо само месеци преди редовните парламентарни избори в страната. Той обяви решението си по телевизията. 

Церар обяви, че решението на съда да анулира резултатите от референдума за жп линия е била "последната капка", принудила го да подаде оставка. 

През февруари десетки хиляди учители се включиха в стачка с искане за по-високи заплати, след като синдикатите не се разбраха с управляващите. 

Училищата в Словения затворени заради протест на близо 40 000 учители

Училищата в Словения затворени заради протест на близо 40 000 учители

Това е най-големият протест в страната от началото на 2018 г.

През ноември миналата година Церар бе заплашен от импийчмънт заради подкрепата си за сирийски бежанец, който е изправен пред депортация

Агенцията допълва, че партията на Церар все още се ползва с голяма популярност преди насрочените за юни избори.