Руският президент Владимир Путин заяви, че възнамерява да спазва руската конституция и да не се опитва да остане на президентския пост, когато неговият срок изтича през 2024 година, предадоха световните информационни агенции.
По това време той ще бъде президент в продължение на два последователни мандата, а в Конституцията се казва, че не можеш да продължиш в третия период непосредствено след това.
Това заяви самият той и подчерта, че ще го спазва и занапред.
Изявлението на Путин на конференцията Икономически форум в Санкт Петербург в Русия бе предавано от държавната телевизия.
Самото изявление обаче не означава непременно, че той се сбогува с власт през 2024 година.
През 2008 г. Путин също подаде оставка като президент след заседание в продължение на два последователни мандата. Той стана премиер и през 2012 г. се завърна като кандидат за президент.
Когато вторият му мандат изтече през 2024 г., той ще бъде най-дългогодишният лидер на страната след Йосиф Сталин, който почина през 1953 г. като съветски лидер.
До 2024 г. Путин ще бъде президент от 20 години.
USD
CHF
GBP
hmmm
на 26.05.2018 в 12:10:24 #9дуде, кое предава точно? Казал е че няма да се кандидатира за трети защото така пише в конституцията. Има си партия за тази работа и този мандат даже не бе кандатиран от нея. Нюза обаче съчинява по стереотипи.
58eng
на 26.05.2018 в 10:31:33 #8Вярваме му!
dude
на 26.05.2018 в 09:22:58 #7Защо имате претенции към нюза? Каквото е казал, казал го е и нюза предава точно. Освен това вече видяхме как 2 години Путин, 1 Медведев, 2 години Путин, после пак Медведев и т.н. Освен ако не се стигне до нова 1917 ама не ми се вярва - много яка вътрешна пропаганда и контрол. Всички неудобни някак си умират - летят, убиват ги зелени човечета на мостовете в центъра на града, пред домовете им и все не се намират виновните.
Кастело Белведере
на 26.05.2018 в 06:51:24 #6Да бъде ако ще и цар и главен оръжейник и коняр, нас кво ни пука за руснаците. Стига да си стоят мирно в границите, де.
ISIS
на 26.05.2018 в 06:30:10 #5Хумчо, споко фермата ти ще е отворена поне още един мандат. Взимай редовно хапчетата и не се вълнувай. Кремълският ти педофил си прави криви сметки, в Хага ще го приберат преди следващият му мандат.
hmmm
на 26.05.2018 в 04:00:40 #4а нюза да не се опитва да представя обратно нещата, че соросоидите не могат да сварят да циврят
hmmm
на 26.05.2018 в 03:57:14 #3***, там е работата че има да мечтаеш да зависи от някой друг. А дано след световното руснаците начупят манерките на укрите и да почват и такива като теб грантовите пенделчета и този път наистина с новичок.
mоnkey
на 26.05.2018 в 03:42:55 #2Ако зависеше от Хъмммчо, Путя щеше да е пожизнен император вместо да се менка с медведя или да си губи веемето с некакви си ненужни предрешени "избори"
hmmm
на 26.05.2018 в 00:36:13 #1Съчиненията на нюза карат соросоидните посерковци да се подрискват преждевременно