Международният екип, разследващ сваления пътнически самолет MH17, съобщи, че ще представи нови доказателства през следващата седмица, близо пет години след инцидента със самолета на Малайзийски авиолинии в Източна Украйна, информира АП.
Роднините на 298-те жертви ще бъдат информирани първи следващата сряда, а след това новата информация ще бъде представена пред медиите, се казва в съобщение на ръководения от Холандия разследващ екип.
Boeing 777, пътуващ от Амстердам за Куала Лумпур, беше ударен от руска ракета на 17 юли 2014 г. над Източна Украйна. Близо 2/3 от загиналите са холандци. Сред загиналите са 38 австралийци. През май 2018 г. Холандия и Австралия обявиха, че ракетата е изстреляна от руска военна бригада, което категорично се опровергава от Москва, която обвинява Киев.
В съобщението на разследващите се отбелязва, че ще дадат пресконференция следващата сряда "за развитието на криминалното разследване на сваления самолет MH17", но не се разкриват подробности.
През март тази година Австралия и Холандия проведоха първи разговори с Русия за разследването.
В разследващия екип участват Австралия, Белгия, Малайзия, Холандия и Украйна.
По-рано екипът коментира, че "внимателно" проучва позицията на Москва.
ISIS
на 15.06.2019 в 00:12:50 #3посредвеният червенотиквеник, още преди една година ти го казаха, че е руска батарея и даже поделение от коетоса дошли терористите. Е вярно е че с;лед репорта кремул бързо се избави от въпросните : кой се самоуби, кой загина в катастрова , и т.н. Но явно на вас червяените , вие много късо това дето го нямате, че трябва в всяка статия да го повтарят
58eng
на 14.06.2019 в 21:11:02 #2Важен е резултата. Може да се каже ,че са стреляли по звездите,но са бутнали самолет и сега будут отвечать по полной програме!
posredstven
на 14.06.2019 в 21:06:10 #1Пропагандата набляга на "руска" Ами руска ще е , те другите не летят. Въпросът е от кого е изстреляна, а пропагандата усложливо мълчи по въпроса