Премиерът на Турция Бинали Йълдъръм заяви, че страната му е склонна да разгледа молбата за "нова страница" в отношенията с Армения, информира АП.

Министър-председателят направи коментара в отговор на информация, че новият премиер на Армения Никол Пашинян е призовал за установяване на дипломатически отношения между двете държави.

В Армения уволниха шефовете на полицията и спецслужбите

В Армения уволниха шефовете на полицията и спецслужбите

Решението е по молба на новия премиер Никол Пашинян

"Ако Армения изостави враждебната си позиция...ако иска да отвори нова страница, ние ще разгледаме подробностите и ще отговорим съобразно с това", отговори Йълдъръм.

Пашинян е новият премиер на Армения
Обновена

Пашинян е новият премиер на Армения

59 срещу 42-ма депутати гласуваха в подкрепа на кандидатурата

Двете страни сключиха споразумение през 2009 г. за установяване на дипломатически отношения и за отваряне на общата им граница, но впоследствие сделката се провали заради искането на Турция и Азербайджан към Армения да се изтегли от спорния Нагорни Карабах. Освен това Ереван иска от Анкара да признае за геноцид смъртта на 1,5 милиона арменци в Османската империя.