Правителството на Венецуела наложи контрол на цените на десетки продукти, тъй като недостигът на храна в провинцията води до протести и безредици, предаде "Блумбърг".
Държавата поема контрола и върху частни компании-хранителни гиганти, тъй като ги подозира в спекула с цените.
Според компаниите, цените са формирани върху реалните разходи и правителственият контрол ще забави доставките на продукти.
Въпреки шестседмичното блокиране, наредено от правителството заради пандемията, този месец са регистрирани над 500 протести в цялата страна, като в някои случаи се стига до грабежи и насилия, тъй като храната и горивата стават оскъдни.
Икономиката на Венецуела върви към седмата си година на криза.
Контролът върху цените, създаден за първи път от тогавашния президент Уго Чавес в началото на 2000-та, за да се овладее инфлацията, доведе до опустошителен недостиг на основните стоки, които се продават на загуба.
Опако
на 26.04.2020 в 20:03:34 #3Социалистическа България е съществувала само на хартия - по Конституцията от онова време се е строяло “развито социалистическо” общество като междинен етап по пътя към комунизма. Но реално, Съветския режим у нас е тоталитарен фашизъм. Как се изгражда комунизъм чрез фашизъм? Това не е ли интересен въпрос също?
friend
на 26.04.2020 в 11:59:00 #2Не са му виновни на Мадури големите хранителни компании. Просто храна няма. Като ограничи цените, а парите се обезценяват... какво ще стане? Просто няма да има стоки. На Мадури са му виновни нефтените компании, Парламента, хранителните компании, хората, които стачкуват...даже и военните. Под негово управление май само вагнеровци се чувстват добре.
Danil-Gan4ev
на 26.04.2020 в 10:39:58 #1Индиански комунизъм
Страна богата на нефт, диаманти и водни ресурси,
а народа ходи гладен и некъпан