Тайбе Юсеин постигна инфарктна победа срещу туркинята Елиф Йесълирмак с 9-6 точки и се класира за 1/4-финал на Евро 2020 по борба в Рим. Българката водеше секунди преди финала от схватката в категория до 62 кг с 8-2, но допусна да бъде атакувана и даде 4 точки.

Всички резултати на българските боркини на Евро 2020

Девет наши момичета мечтаят за медали в Рим

Туркинята дори успя да долепи раменете на нашето момиче, но това стана след изтичане на редовното време. От турския отбор поискаха разглеждане на видоезапис, но не можаха да получат удовлетворение и крайният резултат стана 9-6 за Тайбе Юсеин.

До последните секунди Тайбе изцяло доминираше. Тя водеше с 4-2 точки на почивката. Йесълмарк успя да изравни за 2-2, но българката я контрира и и възстанови аванса си в последната секунда.

Във втората част Юсеин постигна нови 4 точки с хубава атака и реши, че всичко е приключило. За щастие късметът беше на нейна страна за разлика от финала на световното първенство през миналата година.

Във втората си схватка за днес Тайбе ще се бори с германката Луиза Нимеш.