Екарисажът в Шумен вече няма да транспортира, събира и обезврежда умрели животни. Това обяви управителят на предприятието Мирослав Александров, цитиран от БНР. С прекратяването на тези дейности 2/3 от страната остават без екарисажно обслужване.

През 2015 г. Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) не е направила нито едно плащане за дейността на екарисажа в Шумен. По думите на Александров, агенцията дължи на екарисажа пари за 12 месеца за миналата година, тъй като не е разплатено за нито един месец извършена работа. Агенцията по безопасност на храните дължала пари и за втората половина на 2014 година. Мирослав Александров посочи, че трябва да получат 6 млн. лева. Екарисажът продължил да работи, защото служителите му съзнавали, че държавата не е в леко положение като финанси и бюджет.

В БАБХ били проведени няколко срещи, но не бил получен нито един лев. Именно това принудило служителите на екарисажа да предприемат крайната мярка по спиране на дейност. Няма как да продължаваме да работим и никой да не ни заплаща дейността, категоричен е Мирослав Александров.

Той припомни, че от 2008 г. има проблем с разплащането. Заради липсата на средства предприятието на няколко пътни спира работа.