Лудогорец победи Левски с 2:1 в голямото дерби на 12-ия кръг на Първа лига. По този начин "орлите" се завърнаха на върха във временното класиране и изпратиха Пауло Аутуори с успех. Головете на "Лудогорец Арена" в Разград бяха дело на Джоди Лукоки (35), Вандерсон (45) и Станислав Костов (54).
Двата тима изиграха вълнуващ сблъсък, в който си размениха по едно полувреме. През първата част домакините пропуснаха няколко изгодни положения пред неубедителния за пореден път Мартин Полачек, а веднъж и гредата помогна на словака. През втората част "сините" диктуваха събитията на терена, но Костов и Кабрал пропуснаха, а мощен шут на Габриел Обертан срещна страничния стълб.
Лудогорец събра 29 точки и е временнен лидер, докато Левски е с точка по-малко на втора позиция.
Още в 4-ата минута Натанаел опита удар от далечна дистанция, който затрудни Полачек. Словакът действа неубедително, но успя да избие кълбото в корнер. Две минути по-късно Кешеру пропусна да даде аванс на домакините. Нова грешка на вратаря на Левски доведе до атака, при която Марселиьо намери румънеца в наказателното поле, но ударът му мина над вратата.
В 10-ата минута груб фаул на Милош Цветкович бе санкционирам само с жълт картон, но нямаше да е пресилено, ако главният съдия Георги Кабаков бе изгонил сърбина.
Източник: LAP.bg
Пет минути по-късно Станислав Костов пропусна отлична възможност да се разпише. Нападателят бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля над вратата след центриране на Цветкович.
В 18-ата минута Кешеру стреля слабо с глава и Полачек улови. Малко след това удар от далечна дистанция на Тиам мина покрай вратата. В 28-ата минута гол на Кампаняро бе отменен заради засада. Марселиньо стреля извън наказателното поле, стражът на гостите изби, Лукоки, който бе в положение на засада опита да нанесе удар, но не намери кълбото, след което Кампаняро реализира.
Източник: LAP.bg
В 34-ата минута Лудогорец излезе напред в резултата. Натанаел нанесе слаб удар от границата на наказателното поле, Полачек сгреши, като не успя да улови топката. Кълбото попадна в Джоди Лукоки, който го прати във вратата за 1:0.
Малко след това Полачек успя да избие удар на Кампаняро. В 41-ата минута мощен шут на Натанаел срещна напречната греда. Три минути след това Лукоки сбърка, от което се възползва Цветкович. Сърбинът центрира в наказателното поле, където Мариани стреля от движение, но Ренан се намеси блестящо и изби в корнер.
Източник: LAP.bg
В края на полувремето "орлите" удариха за втори път. Тиам сбърка пред наказателното поле, Кешеру овладя топката и изведе Вандерсон зад защитата на Левски. Бразилецът напредна и с диагонален удар вкара за 2:0.
Втората част започна силно за домакините. Кешеру опита удар от границата на наказателното поле, който мина над вратата. Малко след това шут на Натанаел рикошира в Яблонски и излезе в корнер.
Източник: LAP.bg
В 54-ата минута Левски се върна в мача. "Сините" организираха добра атака. Топката стигна до включилия се в атака Хали Тиам отляво. Сенегалецът намери с успореден пас Станислав Костов в наказателното поле, а нападателят засече топката във вратата.
Две минути след това Кабрал опита да вкара с пета, но топката бе блокирана от играч в зелено. Малко след това Ренан спаси шут на кролото. В тези минути столичани бяха отборът, който диктуваше събитията на терена.
В 63-ата минута поредна отлична атака на гостите завърши с удар в гредата на Обертан. Левски организира бърза атака. Нуно Рейш подаде към Кабрал. Холандецът намери Обертан в наказателното поле. Френският халф шутира силно в далечния ъгъл, но топката срещна страничния стълб.
Източник: LAP.bg
Малко по-късно отлична намеса на Сисиньо попречи на Костов да засече топката във вратата за 2:2. Славиша Стоянович пусна в игра Луан Виана и Станислав Иванов в опит да потърси изравняването.
До края на срещата властваха нервите, като съдията Георги Кабаков показа няколко жълти картона. В самия край Козмин Моци с брилянтна намеса в отбрана спря опасна атака на Габриел Обертан.
Така Лудогорец победи Левски с 2:1 и се върна на върха в Първа лига.
Източник: LAP.bg

USD
CHF
GBP
SeaWolf
на 20.10.2018 в 19:43:14 #20Фанатик, симпатизирам на аватара ти и затова няма да ти отговоря подобаващо.
smili
на 20.10.2018 в 19:41:07 #19Левски надигра лудогорец Левски ще е шампион
SuperMario
на 20.10.2018 в 19:38:57 #18gosho pora, "Тва Супер Марио оня шизото Петричев от Лудогорец дет го четяли хиляди ли е , че не следя форума На него ми бие" ------------ Миризиливец, щом " на него ти бие", значи сигурно е той... вие четете ли си тъпотиите и безмислиците, които пишете..? де ева и смешниците ви улави...
FaNaTiK
на 20.10.2018 в 19:38:15 #17Ти не си от ЦСКА??? Дрискам в твоята уста..
SeaWolf
на 20.10.2018 в 19:37:16 #16Ако не беше смешника Полачек кремвишите щяха да ядат агнешкия. Пак тънки съдийски аванти и нищо кой знай какво от клаузата. За мен Левски игра добре и дано продължават така. Не съм нито чорбар, нито от говедата но ще се моля един от двата отбора да стане шампион.
Мик Джагър
на 20.10.2018 в 19:35:45 #15Добър вечер, претърпях някакъв странен бан, ама май съм възстановен в правата си вече
Та да попитам какви са претенциите на говедата към Кабаков, защото не можах да гледам мача? Вратарчето с 3-те % мазнини пак ли се е проявило
SuperMario
на 20.10.2018 в 19:34:58 #14И ще допълня и се съглася с "FaNaTiK"-а, че Ако Цветкович беше изгонен за това изключително тежко и опасно нарушение, то мачът приключаше! Явнодадените "директиви" от джуджето към Кабаков са били да се задържи мача към равен, за да се облагодетелства Тирето, но Лудогорец объркаха сметките на гномчев
AV44
на 20.10.2018 в 19:34:12 #13Да припомня ли какво е наказанието за хвърлен по противников футболист предмет, като бутилка вода с Капачка?
El Marcone
на 20.10.2018 в 19:32:02 #12Ohoboho .......параолимпиец като Слави Костов ============================================== Странно, но този параолимпиец е водач в голмайсторската листа
Ohoboho
на 20.10.2018 в 19:30:33 #11Lucho0046 на 20.10.2018 в 22:28:09 #16 Въй Лудогорец извади наистина късмет,когато Обертан удари гредата.Ударът беше много добър,ама късмета не достигна, за да влезе :/ ----------- Кво да се прави, прокоба...
SuperMario
на 20.10.2018 в 19:29:41 #10Левски се опита да компенсира равностойността си в класите с Лудогорец с много твърда игра и безкрайно рушене на играта на противника си. Индивидуалните футболни умения на играчите на Левски обаче са недостатъчни за тази тактика на игра. Ако Левски имаха по висока класа играчи, то с тази тактика щяха да бият Лудогорец. И няма защо Левски да са недоволни, защото направиха максималното, което могат, но то не беше достатъчно! Лудогорец са по добри, но (пак ще повторя) трудно играят, когато другия отбор изкуствено им накъсва комбинативната игра! Лудогорец трябва да се научат също да играят с дълбока преса в противниковата половина и тогава нещата ще си дойдат на мястото. Но в настоящия момент, всеки отбор, който накъсва играта на Лудогорец с безкрайни нарушения може да се надява на на някакъв успех.
Lucho0046
на 20.10.2018 в 19:28:09 #9Въй Лудогорец извади наистина късмет,когато Обертан удари гредата.Ударът беше много добър,ама късмета не достигна, за да влезе :/
Fred_Duffy
на 20.10.2018 в 19:28:00 #8"добра игра" от Подуене с оглед на блъскането и ръгането на топката.Това е основен прийом в цялата школа от децата до мъжете.Заслужена загуба,освен Обертан ,който средно играе по 5 мин на мач, другите са куци коне...пардон крави. Със Станислав Костов и Буш за централни нападатели максимума е бараж за ЛЕ. Домуса няма да сдаде толкова лесно титлата.Когато доминираш 7 години,трябва да се мноооого повече ,за да се опълчиш на обигран отбор,подпиран от БФС,подплатен с пари и пълен със сателити (най-вече в комбина с черното тото).
Ohoboho
на 20.10.2018 в 19:26:55 #7не мога да разбера какъв е тоя инат да се налага параолимпиец като Слави Костов титуляр !?!?!?
FaNaTiK
на 20.10.2018 в 19:25:48 #6Не знам как не ги е срам и за какво реват говедата от съдията, като трябваше още в 20-тата минута да изгони Цветкович и да приключи мачът..
SuperMario
на 20.10.2018 в 19:24:01 #5За две години Лудогорец бяха тотално смачкани от грешните треньори( Херо и Аутуори)и ще бъде много трудно да си върнат предишния стил на игра. Левски от друга страна използваха тактиката на рушене на играта на Лудогорец с безкрайни нарушения и груба игра.
El Marcone
на 20.10.2018 в 19:20:39 #4Добре
.Притеснихме Гела и Джуджето максимално
.Левски най-накрая показа характер
.Щом и Кабаков силно се притесни, значи сме добре
grozdanov78
на 20.10.2018 в 19:19:35 #3Слаб мач на Лудогорец, но това е от тези мачове когато играеш слабо да вземеш победата, тя е толкова важна и ценна колкото 3:2 срещу ЦСКА на пролет. Спираш устрема на лидера и психологически си връщаш самочуствието с първото място. Доволен съм най-много от Натаниел, разочарован съм от Кешеру в този мач.
Бакшишо
на 20.10.2018 в 19:12:50 #2Честито, говеда
Fred_Duffy
на 20.10.2018 в 19:12:16 #1MУуууууу,говежда мъка