ЦСКА победи Витоша (Бистрица) в откриващия мач от 15-ия кръг на Първа лига. Двубоят на "Армията" завърши при резултат 3:0.
Първото попадение бе реализирано от влезлия като резерва Мауридеш, разписал се през вторите 45 минути на мача. В самия край на срещата и Десподов бе точен за 2:0, а в продължението Мауридеш вкара за крайното 3:0.
Двубоят бе задължителен за спечелване за "червените", които не крият амбициите си да сложат край на хегемонията на Лудогорец.
Тимът на Росен Кирилов вече е с пет поредни поражения. Витоша е един от най-удобните съперници за ЦСКА. Тимът на Нестор ел Маестро има четири победи от четири мача срещу днешния си съперник в Първа лига. Освен това успя да го надиграе и за Купата на България.
ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:
Първото полувреме премина изцяло под натиска на домакините. Голове обаче, колкото и да е изненадващо, не бяха отбелязани.
Футболистите на "червените" се оказваха в добра ситуация за реализиране на попадение, но последна преграда между тях и откриването на резултата най-често се оказваше безупречният страж на гостите Василев.
Младокът се справи по завиден начин с всичко, което бяха подготвили атакуващите футболисти на именития съперник.
Източник: LAP.bg
Той спаси последвателно изстрели на Пинто, Малинов, Десподов и Манолев, но най-голяма негова "жертва" бе Али Соу. Нападателят на "армейците" пропусна цели три добри възможности да даде аванс на състава си, но така и не успя да го направи. Той опита по всевъзможен начин да промуши кълбото зад голлинията, но това така и не се получи.
Минута преди почивката Тиаго получи възможност да изпълни свободен удар в близост до вратата на съперника, избра да центрира, но отново Соу не успя да насочи по коректен начин топката.
Второто полувреме повтори почти изцяло първото, като още в началото Джеси влезе в игра за "армейците". Той определено раздивижи играта на тима си в предни позиции, но Ел Маестро прецени, че това не е достатъчно.
Последва и влизане в игра на Мауридеш. Той замени Али Соу, което недвусмислено показа, че треньорът на домакините не бе останал доволен от представянето на нападателя.
Източник: LAP.bg
Последваха напрегнати минути в половината на Витоша, но до попадение така и не се стигаше.
Това все пак се случи 11 минути преди последния съдийски сигнал, когато продължително разбъркване в пеналта на Витоша завърши с точен изстрел с глава на Мауридеш.
2:0 направи Кирил Десподов, разписал се по изключително техничен начин, преодолявайки защитник, а след това и вратаря на опонента.
В продължението на срещата Мауридеш вкара за крайното 3:0, отбелязвайки второто си попадение тази вечер.
Трите точки изравниха "червените" с Лудогорец на върха в класирането.
Източник: LAP.bg

USD
CHF
GBP
bobi_raf
на 09.11.2018 в 20:54:25 #40Пацо, то верно тъп въпрос. се ено цел жуот сме имали избор. Квот има май е отговора
навремето ни спасяваше академик неделчев и отровния царевец, сега е по-изборно, ама тоя сантимент си стои.
bobi_raf
на 09.11.2018 в 20:50:26 #39Емблематичния пич -
Рул, не се.ли БУШиш понекога?
bobi_raf
на 09.11.2018 в 20:48:55 #38Халифчо, пиеш ли бе, СМО?
bobi_raf
на 09.11.2018 в 20:44:59 #37Пичове, Скоч или ойриш?
bobi_raf
на 09.11.2018 в 20:43:05 #36Водката има преимущества. Мое да й сипеш мартини. Аз на скоча 'ку му сипа ше стане гнъс.
bobi_raf
на 09.11.2018 в 20:36:00 #35Аре бе Болси
bobi_raf
на 09.11.2018 в 20:23:25 #34Пацо, днес пинто ми хареса. тиаго чека контракт явно. не му е червено сърчицето. но пъ като иска може. а джеси е за яка ебън и гоненье от клуба. не е отборен играч.
bobi_raf
на 09.11.2018 в 20:19:23 #33Хей, Болси духалката беше метафорична
наздраве амиго, да отпочваме малца, че от тая бира аман 
bobi_raf
на 09.11.2018 в 20:08:23 #32добитъци, петък вечер е. наздраве и да го дуxате.
bobi_raf
на 09.11.2018 в 20:06:57 #31*** е м@ймун.
TylerDurden
на 09.11.2018 в 20:06:25 #30Тирето са просто радост за окото
. толкова са жалки.. че и шампиони да станат с тази игра, пак ще им се смея
bobi_raf
на 09.11.2018 в 20:05:57 #29Пацо
и аз уважавам чуждите жени!!!
А джеси треа го тричат на орлов мост деби недъгавия *** лигав
справедливко
на 09.11.2018 в 19:26:55 #28ФаНаТик , предполагам , че като с.е.р.е.ш - първо ги опитваш и след това ги предлагаш на другите - все пак си припознавач ( доказана марка ) няма да се излагаш с некачествена стока , плюс това си и ( меко казано ) кьорав , а някъде четох , че собствените л.а.й.н.а лекуват слепота , а може би и ти си го прочел
УмеренЦСКА
на 09.11.2018 в 19:22:39 #27Бонхов написа: "... каква неистова радост на първия гол , все едно са вкарали на Мура ... то големи мъки бяха ..." Колега, "неистова радост" в нашия форум май нямаше, ама какво РАЗОЧАРОВАНИЕ имаше...
Аlex
на 09.11.2018 в 19:20:08 #26Аlex
на 09.11.2018 в 19:19:09 #25Халифат,излекува ли си раздвоението?След отпадането на говедата ,болярин ли го играеш вече?Аре играй си БЕК, най ти отива.
УмеренЦСКА
на 09.11.2018 в 19:17:57 #24Барбулатор, остави ги Левскарите... Хич не зная как техните ще изиграят мача си с Черно Море утре, това си е тяхна работа! Ако победят, голяма еуфория ще има, но ако стане някой сакатлък, големи приказки ще има...
Аlex
на 09.11.2018 в 19:10:27 #23Тогава ще те прекръстя на Умерен ЦСКА-джуниър.Ако че си дрът.
FaNaTiK
на 09.11.2018 в 19:04:05 #22ЦСКА ебе, а говедото реве... Ти не си от ЦСКА? *** твоята уста..
Аlex
на 09.11.2018 в 18:58:51 #21А бе бой по каската,кво го жалиш.