Арда гостува на ХИК в мач реванш от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Двубоят на "Болт Арена" в Хелзинки стартира от 19:00 часа и ще бъде ръководен от Айвън Грифит.
Първият сблъсък преди седмица завърши при нулево равенство, но кърджалийци със сигурност има за какво да съжаляват, тъй като бяха по-добрият отбор и можеха да стигнат до победата.
Така тимът на Тунчев продължава да търси първия си "европейски гол". Това ще бъде четвърта среща за Арда в евротурнирите, като в предишните три случая българите така и не успяват да вкарат гол.
Иначе през уикенда "небесносините" завършиха наравно с Локомотив София (1:1) и остават без успех от началото на сезона.
ХИК загря за днешния реванш с победа над Гнистан като гост с 4:2 преди три дни. Финландците се представят доста убедително у дома, като за това говори и двубоят им с НСИ Рунавик от първия квалификационен кръг на турнира, спечелен с 5:0. Благодарение на него те обърнаха общия резултат, след като преди това изоставаха с 0:4.
Тунчев няма да може да разчита на трайно контузения Пламен Крачунов, а под въпрос остават Емил Виячки, Феликс Ебоа и Андре Шиняшики.
В следващия етап от надпреварата победителят от тази двойка ще се изправи срещу някой измежду Кауно Жалгирис (Литва) и Валур (Исландия).
USD
CHF
GBP
ms_m
на 31.07.2025 в 16:13:40 #15Арда са свикнили цял мач да ги мачкат.Накрая 1гол и чао.
Тунчо
на 31.07.2025 в 16:11:51 #14Каква шега на съдбата само.Сега вместо Арда,в това селско турнирче интертото,щеше да се набира като глист на "буца" ребрандирания урод. И все ми се струва,че това аматьорско и квартално клубче,щеше да о*ноди оранжавите негри и параолимпиици.Е,пропуснаха да направят забележително географско откритие антибългарите.
УмеренЦСКА
на 31.07.2025 в 16:06:55 #13Пожелавам на Арда да се класира. Ако статистиката има някакво значение, през миналия сезон ХИК са играли в груповата фаза на ЛК (1 победа, един равен, 3 загуби и 30 място). Но през този сезон нещо не им е било съвсем наред. В предишния кръг първият им мач срещу отбор от Фарьорските острови е загубен с 0-4, на реванша- 5-0 с продължения. Това, разбира се, нищо не значи.
glider
на 31.07.2025 в 16:02:36 #12Тунджа, на теория е така. Ама пак казвам - да изчакаме малко да видим какво ще стане. Може пък да ни изненадат приятно.
tundzhaka
на 31.07.2025 в 16:00:26 #11при 0:0 шансовете са 50:50
glider
на 31.07.2025 в 15:49:47 #10Хайде късмет за Арда. Макар че, честно казано не им давам повече от 5-10% шанс, ама това заедно с Морето. А дано да ме опровергаят.
tundzhaka
на 31.07.2025 в 15:38:21 #9Ако пък ребранда трябваше да ритат вместо Арда, то реванша щеше да портоколен, щото още първата среща.щеие да е.3:0 за финландския отбор
piatek.fut
на 31.07.2025 в 15:37:43 #8Ебоа Ебоа*
tundzhaka
на 31.07.2025 в 15:37:15 #7Първия кръг загубиха 0:4 като гост, но удома биха с 5:0, но и тия от фарьорскине острови също играят на изкуствен терен.
piatek.fut
на 31.07.2025 в 15:36:18 #6Доста слабо изпълнение от Арда като състав Украинчето,Карагерен и Акинтила изобщо нямат място в този отбор и мач за сметка на Тилев,Вутов и Енос Енос които са забити на пейката.За Георги Николов също трудно мога да кажа че е по добър избор от Шиняшики например.Сега може само да се надяват на много късмет и на подценяване от страна на финландците Хубавото за тях в случая е че така като гледам ХИК също не са си наредили добре състава и имат много добри играчи които са им на пейката и няма да стартират.Явно наистина ги подценяват , което си е добре за тях.Желая им късмет и успех
ms_m
на 31.07.2025 в 15:27:55 #5Днес вече е футболен ден и включам телевизора.Вчера беше без български отбори.Успех на днешните бългрски представители.
sssauron
на 31.07.2025 в 14:56:37 #4За мен това с изкуствения терен си е оправдание, или можеш да играеш, или не можеш, то по тази логика защо ХИК не паднаха с разлика у нас като са свикнали на изкуствен терен? Пък и се съмнявам изкуственият им терен да е по-лош от този на Арда, ама видиш ли топката отскачала не знам как си, оправдания, оправдания, футболът ни живее в оправдания вече повече от 20 години...
Vlady
на 31.07.2025 в 12:28:28 #3Най-много да добутат до Голгота евентуално Господинов да спаси някое разпятие, но е много малко вероятно да продължат.
XAN_lil
на 31.07.2025 в 09:09:48 #22 на 0 пп и после на чаканка, ако се открият още, ще катастрофират...Те тука нямаха положения и нищо не играха, та там
Lucho0046
на 31.07.2025 в 08:45:31 #1Арда и те ще отпаднат заради изкуствения терен. Няма опит на такъв. Ще съжаляват че не вкараха поне 1 в България. Защото сега ще се наложи да играят по друг начин.