Собственикът на ПИМК и основен изпълнител на строежа на стадион "Христо Ботев" - Илиян Филипов - излезе с официална позиция след провелата се днес ключова среща в Община Пловдив относно бъдещето на Ботев (Пловдив). Бизнесменът подчерта, че ще положи усилия "жълто-черните" да останат в Първа лига, но предупреди за реална опасност от нов фалит, ако не се действа незабавно и прозрачно.
Филипов, който до преди два дни защитаваше идеята за рестарт от Трета лига, вече говори категорично за мястото на Ботев сред най-добрите в България:
"Аз винаги съм искал Ботев да бъде част от елита на българския футбол, но без задължения и с отбор, който се бори за челните места."
Сериозни тревоги обаче пораждат разкритията му за реалните мащаби на дълговете.
"Обявената сума от 5 455 000 лв. не включва заплатите и осигуровките за май и юни. Реалният дълг може да е значително по-висок." - алармира Филипов.
Бизнесменът предлага сформирането на специална работна група, в която да участват представители на всички страни - клубът, Сдружението и неговият екип. Целта е да бъде направен пълен финансов и правен анализ, който да се представи публично на ботевистката общност с пълна прозрачност.
"Нямаме треньор, нямаме отбор, а първенството започва след по-малко от месец. Всеки ден е от решаващо значение." - подчерта Филипов и завърши с апел:
"Акциите на клуба трябва да останат в ръцете на феновете. Само Ботев!"
Изявлението на Филипов е рязък завой спрямо позицията му от преди два дни, когато обяви проект за започване от аматьорските нива с лице на проекта Ивелин Попов. Сега, под натиска на общественото мнение и при по-ясна финансова картина, той демонстрира готовност за активно участие и възстановяване на елитния статут на клуба.
Предстои обаче ключовият въпрос - дали времето и ресурсите ще стигнат, за да бъде спасен Ботев от пропастта, в която вече веднъж беше хвърлен?
USD
CHF
GBP
tundzhaka
на 14.06.2025 в 20:10:36 #7незнам ама покрай прайда днес форумчето опустя.
УмеренЦСКА
на 14.06.2025 в 18:21:03 #6"...какво мислиш за прайда?.. За мен терминът "прайд" означава това, което имат предвид зоолозите, които изследват поведението на лъвовете в Серенгети. От многото изследвания едно разбрах. "Прайд" съдържа един мъжкар, няколко женски, които се грижат за прехраната и за малките лъвчета. Когато "мъжкарят" вече не е във форма, идва друг и заема мястото му. ...Мъча се да намеря някакви аналогии в нашенския фугбол, но не се получава. Все пак ние сме "примати", а не представители на "котките"...
tundzhaka
на 14.06.2025 в 17:29:24 #5Омерения не е на прайда.
n-a-chx8TkqA
на 14.06.2025 в 17:05:55 #4“някой имащ пари, да внесе гаранция”, а може и да паднат от небето ?
УмеренЦСКА
на 14.06.2025 в 16:54:19 #3...След като прочетох официалното изявление на кмета на Пловдив, че великолепният стадион на Ботев е финансиран от пари, които е осигурил Бойко Борисов, нещата станаха "прозрачни"... Всичкото беше много хубаво и много мило, държавата и общината осигуриха на Пловдив великолепен (ама не съвсем) стадион. БФС, разбира се, пресели националния отбор от Разград в Пловдив. Руският богаташ Зингаревич пое издръжката на Ботев Пд (танто за танто). Нещо капна и за Локомотив Пд, за стадиона им. Пловдивска идилия... ...Спука се работата именно по линията на "бащиците", Зингаревич и Крушарски, които бяха "призвани" да издържат двата пловдивски клуба. Какво е станало с техния "бизнес" за това "мълчи науката"...
chukam_poduenski_goveda
на 14.06.2025 в 14:51:24 #2waterloo говедо още ли мислиш че е лека че ще те ебе не е шега истина е.
n-a-chx8TkqA
на 14.06.2025 в 14:33:27 #1А бе бате, какви щуротии драскаш ? Кога БФС е разсрочвал дългове на Левски, а какво общо има пък сега БФС с дълговете на Ботев ПД ??!!? НАП е разсрочвал дълговете на Левски, а като чете и на доста други отбори. Ботев дължи пари на футболисти, клубове, доставчици, сигурно и за стадиона, как по-точно БФС може да влияе в тези отношения ? Отделно, Ботев си имат лиценз за идващото първенство