Главният секретар на МВР ген. Бойко Борисов прогнозира, че “мястото” на Самоковеца в контарбандния бизнес ще бъде заето от Антон Милтенов-Клюна.
Припомняме, че в показанията си за екшъна в дискотека “Ескейп” Самоковеца набеди известния наркотърговец като инициатор на скандала.
Клюна е подозиран като поръчител на опита запокушение срещу наркодилъра Илиян Версанов. От своя страна преди дни Версанов, който в момент е под домашен арест, тъй като е следствен за въоръжен грабеж, алармира охранителите от СОТ, че някой се опитва да го нападне и убие в дома му.

Според ген. Борисов ситуацията в криминалния свят у нас няма да се промени, като тези процеси са започнали след разбиването на наркокана при операция “Лунна светлина”.

Разследване на Инфо радио показа, че Константин Димитров-Самоковеца е имал малък легален бизнес в Холандия, който бил параван за големи наркосделки.
Пратките, идващи от страната на лалетата, пристигали на портовете Бургас и Варна. Така станало и миналото лято, когато Самоковеца внесъл огромно количество наркотик без знанието на партньорите си от бившата ВИС-2.

Припомняме и версията на експерти, цитирани от Дарик Радио, според които инцидентът с българския кораб "Елена" и празните два контейнера на борда му имат връзка с убийството на Самоковеца.