Ратификацията на северноатлантическия договор не мина без гафове. Гости и журналисти в Народното събрание видяха, че указът, който подписа президентът Георги Първанов, не беше подпечатан с държавния печат.
Минути след това в пленарната зала беше внесен пресниман "Държавен вестник", в който е обнародван същият указ.

Според вицепремиера Пламен Панайотов няма нарушения, тъй като е достатъчно това, че в залата е присъствал държателят на печата - министър Антон Станков.
По думите му печатът не може да се изнася от Министерството на правосъдието. По непотвърдена информация е имало идеи за донасянето му в сградата на парламента, срещу което остро е възразил Гиньо Ганев.

Предишният президент Петър Стоянов коментира, че е неуместно в такъв тържествен момент да се занимаваме с архиварски въпроси. Така той отговори на въпроса дали указът е легитимен без този печат.

По неофициална информация извънредният брой на "Държавен вестник" е пуснат в кутиите на депутатите около 30 минути след подписването на указа. От куриерската служба обаче отказаха информация. В този брой на "Държавен вестник" е обнародван указът, като е посочен, че е подпечатан с държавния печат.

Повечето народни представители коментираха, че няма нарушение. На въпрос обаче как технологично за това време министър Станков е отишъл в министерството и е подпчетал указа, после го е изпратил в "Държавен вестник", там са го отпечатали и е стигнал до кутиите, те не можаха да отговорят.

Попитан дали процедурата може да се атакува в съда, Янаки Стоилов не отговори, но заяви, че не е редно да се създава такъв прецедент.
Червените депутати, които гласуваха против членството ни в НАТО, подчертаха, че Народното събрание е било употребено с това предварително отпечатване на "Държавен вестник".
Според Александър Паунов такова нещо не е имало и по времето на Тодор Живков, "който беше печатар".

Други депутати, които отказаха да бъдат цитирани, определиха случилото се като цирк.