Пред Народния театър „Иван Вазов" започва протестен митинг под мотото „ Да не допуснем участие на България във военни решения по света".
Митингът е организиран от Българския национален съвет за мир.
Преди това участниците проведоха шествие по бул. „Витоша", като шествието бе оглавено от плакат - „Не на Буш! Да на мира!", въпреки първоначалната заявка на организаторите, че това не е анти-американска демонстрация, а протест срещу войната.
В инициативата се включиха около 150 представители на Българския анти-фашистки съюз, Партия на българските комунисти, Движение за социална солидарност, Революционното младежко движение „Че Гевара".
Към протестиращите се присъединиха и представители на арабски организации, предимно палестинци, които живеят у нас.
На митинга, който започна пред Народния театър ще бъде приета декларация, която ще настоява за изтегляне на българския военен контингент от Ирак и за премахване на американските бази от България.
Декларацията ще бъде изпратена до президента, председателят на Народното събрание и до парламента.
Припомняме, след малко повече от 24 часа у нас пристига американският президент Джордж Буш.
В програмата му са включени разговори с българския държавен глава, с премиера Станишев, както и среща със студенти от Американския университет.
Пресконференцията на Буш и Първанов ще се проведе в Археологическия музей в столицата. След това българският президент ще даде официален обед за своя гост и първата дама на САЩ в залите на Националния исторически музей.
USD
CHF
GBP
Простака
на 09.06.2007 в 14:45:54 #123Гоце
на 09.06.2007 в 14:43:33 #122Гоце
на 09.06.2007 в 14:42:44 #121Гоце
на 09.06.2007 в 14:40:35 #120Wiseone
на 09.06.2007 в 14:30:24 #119mambos
Nik604
на 09.06.2007 в 14:25:33 #118fisk
на 09.06.2007 в 14:20:49 #117"
keke25
на 09.06.2007 в 14:07:34 #116Luftflotte Eins
на 09.06.2007 в 14:05:30 #115"Bush" is another word for "cunt" !
ида
на 09.06.2007 в 14:02:44 #114Striker
на 09.06.2007 в 14:01:00 #113генерал Карпов
на 09.06.2007 в 13:59:59 #112генерал Карпов
на 09.06.2007 в 13:59:25 #111ида
на 09.06.2007 в 13:57:07 #110ида
на 09.06.2007 в 13:53:23 #109генерал Карпов
на 09.06.2007 в 13:52:31 #108Wiseone
на 09.06.2007 в 13:52:28 #107ида
на 09.06.2007 в 13:48:41 #106генерал Карпов
на 09.06.2007 в 13:42:26 #105ида
на 09.06.2007 в 13:38:17 #104