Пред Народния театър „Иван Вазов" започва протестен митинг под мотото „ Да не допуснем участие на България във военни решения по света".
Митингът е организиран от Българския национален съвет за мир.
Преди това участниците проведоха шествие по бул. „Витоша", като шествието бе оглавено от плакат - „Не на Буш! Да на мира!", въпреки първоначалната заявка на организаторите, че това не е анти-американска демонстрация, а протест срещу войната.
В инициативата се включиха около 150 представители на Българския анти-фашистки съюз, Партия на българските комунисти, Движение за социална солидарност, Революционното младежко движение „Че Гевара".
Към протестиращите се присъединиха и представители на арабски организации, предимно палестинци, които живеят у нас.
На митинга, който започна пред Народния театър ще бъде приета декларация, която ще настоява за изтегляне на българския военен контингент от Ирак и за премахване на американските бази от България.
Декларацията ще бъде изпратена до президента, председателят на Народното събрание и до парламента.
Припомняме, след малко повече от 24 часа у нас пристига американският президент Джордж Буш.
В програмата му са включени разговори с българския държавен глава, с премиера Станишев, както и среща със студенти от Американския университет.
Пресконференцията на Буш и Първанов ще се проведе в Археологическия музей в столицата. След това българският президент ще даде официален обед за своя гост и първата дама на САЩ в залите на Националния исторически музей.
USD
CHF
GBP
boko2007
на 09.06.2007 в 19:32:01 #243bone_spain
на 09.06.2007 в 19:31:14 #242GOD BLESS UNITED STATES OF AMERICA--- GOD BLESS GEORGE BUSH.-
boko2007
на 09.06.2007 в 19:28:08 #241Рошко
на 09.06.2007 в 19:27:48 #240КомБат
на 09.06.2007 в 19:26:55 #239-C4-
boko2007
на 09.06.2007 в 19:26:25 #238Рошко
на 09.06.2007 в 19:26:09 #237Рошко
на 09.06.2007 в 19:24:46 #236отдалече
на 09.06.2007 в 19:23:08 #235Red Sox
на 09.06.2007 в 19:23:00 #234Рошко
на 09.06.2007 в 19:22:45 #233отдалече
на 09.06.2007 в 19:22:07 #232КомБат
на 09.06.2007 в 19:17:36 #231boko2007
на 09.06.2007 в 19:17:23 #230Рошко
на 09.06.2007 в 19:17:20 #229отдалече
на 09.06.2007 в 19:16:21 #228Red Sox
на 09.06.2007 в 19:15:54 #227Deflector
на 09.06.2007 в 19:12:40 #226отдалече
на 09.06.2007 в 19:12:02 #225Вигоров
на 09.06.2007 в 19:10:45 #224"