Два тона медицински консумативи и 12 респиратора получи днес УМБАЛСМ "Н.И. Пирогов". Дарението бе предадено от Н. Пр. Йорам Елрон, посланик на Израел в Република България, на изпълнителния директор на болницата проф. д-р Иван Поромански.
Церемонията се състоя на територията на лечебното заведение в присъствието на народния представител и колега д-р Александър Симидчиев, д-р Асен Меджидиев - председател на Столична лекарска колегия към Българския лекарски съюз и представители на УМБАЛСМ "Н.И. Пирогов", съобщиха от лечебното заведение.
По време на събитието бе подчертано, че примерите за добро взаимодействие между България и Израел са многобройни и това дарение е поредното потвърждение за съдействие между страните. "Израел дава приоритет на медицинската помощ в програма за сътрудничество през 2022 г. и последващите години." - сподели посланикът на Израел Йорам Елрон и добави, обръщайки се към лекарите в Пирогов: "Вашият успех е и наш успех!"
Предстои да бъдат развити множество програми за обмен на кадри и възможности за повишаване квалификацията на медицинския персонал на УМБАЛСМ "Н.И. Пирогов" в аналогични болници в Израел. Проф. Иван Поромански, в качеството си на представляващ лечебното заведение, прие дарението с благодарност и изрази готовност за обмен на опит и идеи в областта на спешната медицина между двете държави.
GolaVoda
на 14.12.2021 в 18:59:20 #1Това респиратори за контролирано дишане ли са..??? Щото в САЩ отчетоха, че има огромна смъртност именно заради тях и ги изхвърлиха на бунищата.. Явно високата смъртност в нашите болници няма да намалее. Явно и им памагат на старите хора. ето четете и слушайте за това https://www.youtube.com/watch?v=XPw19AGleDI