Ударът към МВР е удар за всички български граждани, предупредиха чрез пореден протест около стотина служители на реда.
Полицаи, пожарникари и служители на затворите се събраха в горещите следобедни часове на протест до храм-паметника „Св. Александър Невски" в столицата.
Недоволството на служителите на реда продължава да е породено от подготвяните реформи в системата и по-специално пенсионната реформа.
Припомняме, че от месец насам има напрежение между министъра на вътрешните работи Румяна Бъчварова и Синдикалната федерация на служителите в МВР. Проведоха се редица срещи, но до разбирателството така и не се стигна.
Така на 44-тия ден полицаите излязоха да протестират под наслов - "Съсипвайки нас, убиват вас".
Събралите се протестиращи решиха да демонстрират недоволството си, като поставиха каски на площада пред храм-паметника.
С поставянето на празните каски на паважа полицаите илюстрираха опасността системата да остане без кадри.
Те заявиха, че те са вече на изчезване, а професията спасител ще си отиде след реформите.
За "подкрепление" някои от полицаите доведоха на протеста и своите семейства.
И днес униформените настояха да не се увеличава възрастта за пенсиониране с подготвяната пенсионна реформа. Друго желание на протестиращите полицаи е да могат да работят при нормални и предвидими условия, както и да има сигурност в системата.
dragonwing
на 25.07.2015 в 23:36:27 #7във всеки град в България, всеки случаен минувач почти знае къде се продава дрога, къде са проститутките и гонките с коли ... Всеки ,освен протестиращите, които вместо да направят нещо за каращите със 120 в градско , кротко чакат на ограничение 40 или ги снимат спящи по трима като помияри на припек, докато "стари познайници" на органите на реда продават дрога на 14-15 годишни ... Така че, униформени нищожества, като не Ви изнася , напускайте и това е. Няма вариант да се пенсионирате на по 30 години с 20 заплати накуп ...

Striker
на 25.07.2015 в 22:41:33 #6Бе къв протест бе, я ушевите на метадон! Половината за нищо не стават, другите са твърде много за нашата държава - уволнение и да си търсят работа. Освен да бият жени и деца, да взимат по 20лв, и да се дупят на тези с БМВ-тата, не ги бива. Ааайде.
Severen
на 25.07.2015 в 22:26:51 #5Пробвайте да се оплачете в полицията за откраднат велосипед - това било незначителен случай - за кво протестирате бе?>
Wolf
на 25.07.2015 в 20:10:11 #4"Полицейският протест: Съсипвайки нас" - съгласен съм. Време е да ви съсипят! Кърлежи долни! Само ни смучите кръвта! Ефективността ви е равна на нула! Най-големите престъпници са от системата на МВР. Повече от 90 % от личният състав е корумпиран - по данни на самото МВР?! Е, за какво сте ни утрепки? ЗАКРИВАЙ!
Pierre
на 25.07.2015 в 19:56:09 #3Ако това е така, то същите тия се опитват да ни заблудят, че правят съдебна реформа.. конституционни промени и т.н. Е как да им вярвам conf:
AlanSmith
на 25.07.2015 в 19:51:35 #2Как да не вършат работа, ако не са те 90 % от кафенетата ще фалират
it_pro
на 25.07.2015 в 19:44:51 #190% от полицията така или инак не върши нищо, по-добре да я няма.