Агресивността на момичетата почти се е изравнила с тази на момчетата.
Това сочат резултатите на проучване на МВР и Детска педагогическа стая. Причина за това е по-агресивната среда, в която децата израстват. Днешните момичета се влияят и от интернет средата.
В интернет са и педофилът, и сутеньорът и наркотрафикантът. Това коментира психологът Ани Владимирова. Децата прекарват най- много време в интернет, допълни тя.
Често подрастващите момичета, по думите й, страдат от хранителни разстройства. Те не се харесват от 10 годишни, обясни Ани Владимирова.
Това, по думите й, ги прави особено уязвими при трафика на момичета.
Комплексът за външния вид се използва от сутеньорите, за да ги влюбят, подчерта психологът. Децата над 10 години са лесно достъпни с подаръци.
Днешните тинейджъри живеят в тежка конкурентна среда.
Те прилепват към ценността на материалните фактори и подражават на силните на деня, тези с най-лъскави притежания.
Затова, според Владимирова, децата са готови на рискови действия и постъпки, за да се осигурят така мечтания лъскав имидж.
Децата в пубертета държат много на приятелите си и имат силна нужда от групова принадлежност.
Тийнейджърите според психолога смятат за престижно да имат сексуални опити и колкото повече наброй, толкова по добре.
Сексуалният опит започва далеч преди психическото съзряване.
Оказва се, че интересът към порното също е сплотяващ и престижен, а децата са склонни с лекота да повторят видяното, за да получат престижа на лидери и обекти за подражание.
Подрастващите прекрачват много лесно границата от платоничното към физическото за да си част от групата.
Типично за нашето време е, че емоционалната близост се компенсира със сексуалност, изтъкна Ани Владимирова.
По думите, й ако преди е важала максимата децата са продукт на родителите си, сега с пълна сила важи децата са продукт на средата си.
За да не изгубят връзка с децата Владимирова съветва родителите да опознаят приятелите на децата си, защото така по-лесно ще се ориентират в ценностите на приятелския кръг.
Тя съветва още родителите да разговарят с децата спрямо техния темперамент, защото подходът е различен ако детето е плахо и срамежливо или е открито и с желание за изява.
Психологът припомня, че страхът от родителска реакция и усещане, че родителят няма да хареса промяна във външния вид да детето например кара подрастващите да лъжат да крият и да не споделят.
critic
на 21.06.2012 в 17:43:33 #21sofia12 - като цяло, това бяха хубави плейофи. Гледам и тв рейтингите скачат нагоре, така че всички ще са щастливи. Да видим колко ще е дълга ерата ЛеБрон...
critic
на 21.06.2012 в 17:15:51 #20мутант - говорех на друг, а не на теб. Затова и не си рзбрал. А има и други причини, които също няма да разбереш. Затова, най-добре, не зяпай в чуждата чиния...
critic
на 21.06.2012 в 05:23:40 #19Да, добри мачове и долнокачествени кретени. А времето е крайно. Явно е дошло време Изтокът да вземе пак титла...
critic
на 21.06.2012 в 01:45:06 #18sofia12 - привет. Би ли внесъл малко светлина - защо пак си загубил времето с червени жужета?
Юлиан-3
на 20.06.2012 в 00:20:31 #17неее....това бе жестоко....

Юлиан-3
на 20.06.2012 в 00:00:01 #16Юлиан-3
на 19.06.2012 в 23:43:06 #15софийка уцелена у сърДцето....каква пищна агония!....
Олаф БГ
на 18.06.2012 в 00:44:58 #14Статията не казва нищо. Обикновено подобни статии в косвена подкрепа на МВР се публикуват при някоя голяма издънка на властта за отвличане на вниманието. А такива напоследък - все повече. Статията казва, че подрастващите се интересували, ама много от секс. И от скъпи предмети. После мимоходом намесва МВР. И тръгва уж случайно в друга посока. Две естествени неща в наше време. Например група депутати отидоха за телефончета ... Ако не е необходимо образование, за да израстнеш в работата ( а се оказа, че лично Бойко назначава разни Калинки, Бири и тем подобни) , а тестовете за матури са безмислени (с 25% при случайно задраскваме без нито един час знания реално получаваш 3, коеот обяснява малкото двойки след 7 лас), та всеки влиза, за какво да си говорим. Децата са превърнати в придатъци към фирмите за правене и печатане на учебници, на властта реално не и пука за децата. Бих посъветвал психолога да вземе един конкретен проблем, примерно укритите от децата пособия от комплекта по английски на Просвета, начина по които деца от 2-4 клас и учителите са принуждавани косвено да си ги купуват и крадат из интернет, да ходят на училища Европа и др. частни школи ПОД НАДЗОРА НА ФАНДЪКОВА (косвено естествено) която с безхаберието (или взема процент ?) си гарантира печалбите ... Само чрез конкретрни и ясно примери за поведението надлъжностни държавни лица може да се види, защо децата стават такива. Иначе тази статия е доста в услуга на безотговорността на властта. Наивно и нелепо е да разчитате на Игнатов и случайната му заместничка да ви обяснят какво става с децата наистина ....Те си дрънкат едни и същи неща.
трън
на 17.06.2012 в 20:39:29 #13Ревящите по соц - а като аналноприветливата отрепка под мен са или дърти партийци, или копелдиите им. За тях наистина беше много хубаво, всичко им идваше наготово, всички работеха за тях. Сега гадната демокрация ги кара да се напънат и да работят, само че обикновено от потомствените партизански копелдии не става и дъска за кочина
Иначе нормалните хора, не - деца на активни борци, помним каква тиня беше и как ни управляваха най - долните прослойки, синове на проститутки и крадци на кашкавал.
Selma
на 17.06.2012 в 20:37:18 #12Моето тинейджърство мина във времето на прехода. Всичко беше така, както е и сега... Пушехме, пиехме, гледахме порното на родителите си (винаги много зле скрито), играехме си на порно, тормозихме учителите, бягахме от даскалао, за да се возим на мотори, задръствахме кенефите с фасове ... Но! Имаше една гигантска разлика: Чалгата още я нямаше в тоя й вид и поне в моята среда никой не е мечтал за чичко паричко или лъскава кола, най - много за кецове "Converse", което тогава си беше лукс. Просто искахме да бъдем свободни! Целите ни бяха други.
none
на 17.06.2012 в 19:54:29 #11Може пък някой да не сме били деца на бедни трудови работнически семейства и нашия живот през соца да не е бил толкова безоблачен? Някой може и насила да е трябвало да влиза в Комсомола. И опашки имаше за почти всичко. Кой не е ходил за хляб, защото до довечера няма да има. Или за месо. Защото са пуснали хубаво. Или за банани на показния? Едно от най-големите стълпотворения пред кино "Сердика" беше за "Междузведни войни" и "Индиана Джоус". Достатъчно е да се каже "изходни визи" - пробвай да вземеш една една, ако имаш роднини на запад или пък роднина "невъзвращенец"... след това може да ми обяснявате колкото искате колко хубаво е било. ;) И за да не е изцяло извън темата: Не е ли време родителите да поемат отговорност за децата си и да спрат да обвиняват за всичко интернет, музиката, филмите, игрите, обществото и обществения строй (без значение какъв е). Точно тези дето са "родители" все космосът им пречи.
bravo
на 17.06.2012 в 19:42:27 #10Всеки в Америка може да си позволи евтина почивка на море. Който не е пожелал, той не го е направил. Всеки калпав джоб ти плаща поне 1200$. Наема ти е 400-500$ с рууммейт, храната ти може да е около 200$, ако не се храниш много често навън. Българите що спестиха по 20-30 хилки за нула време? А Америка далеч не е най-социалната държава. В общи линии, не се е променило много от времето на комунистическата пропаганда, включително и склонността ви да и вярвате.
bravo
на 17.06.2012 в 19:12:16 #9dk | 17.06.2012 16:06 Трънясалия! По така оплюваното и мразеното от теб време, работеха всички. Който работеше здраво, получаваше и хубави пари. В магазина имаше два вида сирене - краве и овче, сега има 100 вида, ама не е сирене. Така е с киселото мляко, колбасите, хляба. За плодовете и зеленчуците се вдигаше врява за съдържанието на нитрати, сега никой не го интересува. А опашките станаха когато всичко тръгна на изуй гащи. Единствените опашки които помня бяха за вестници сутрин, хората купуваха по 5 вестника. Също и опашки имаше за нови цветни телевизори. Аз съм се редил за София81. Губеща политика беше поддържането стабилността на лева, както и в другите страни от соца. Хората си държаха парите и не купуваха излишни неща. Затова полека вътрешния пазар се свиваше. Трябваше да има една здравословна инфлация от няколко процента и нашите пари щяха да вървят едновременно с тези на запада. И никой нямаше да дращи да бяга. А теб дето са те праснали с чука по зъбите, сигурно си си го изпросил. И сега излез на улицата да напсуваш някого, не с чук ще те ударят, ами ще те размажат! ==================== Айде стига сте ни натрапвали примиренческата си философия. Хората в свободния свят през това време сътвориха шедьоври на културата, науката и общественото развитие. За вас са винаги били важни да муате кюфтета за по 40 стотинки. А уж комунягите сте много възвишени. Винаги съм казвал, че проблемът на комунягите е, че подценяват и не обичат човекът. За тях не е необходимо човек да е свободен, да се изразява свободно. Това си право те биха с радост заменили за евтина почивка на бунгало и бутилка "Алтай"
bah
на 17.06.2012 в 17:47:36 #8Винаги е било на мода
dk
на 17.06.2012 в 17:06:00 #7Трънясалия! По така оплюваното и мразеното от теб време, работеха всички. Който работеше здраво, получаваше и хубави пари. В магазина имаше два вида сирене - краве и овче, сега има 100 вида, ама не е сирене. Така е с киселото мляко, колбасите, хляба. За плодовете и зеленчуците се вдигаше врява за съдържанието на нитрати, сега никой не го интересува. А опашките станаха когато всичко тръгна на изуй гащи. Единствените опашки които помня бяха за вестници сутрин, хората купуваха по 5 вестника. Също и опашки имаше за нови цветни телевизори. Аз съм се редил за София81. Губеща политика беше поддържането стабилността на лева, както и в другите страни от соца. Хората си държаха парите и не купуваха излишни неща. Затова полека вътрешния пазар се свиваше. Трябваше да има една здравословна инфлация от няколко процента и нашите пари щяха да вървят едновременно с тези на запада. И никой нямаше да дращи да бяга. А теб дето са те праснали с чука по зъбите, сигурно си си го изпросил. И сега излез на улицата да напсуваш някого, не с чук ще те ударят, ами ще те размажат!
Xa-x@v
на 17.06.2012 в 16:17:38 #6Порното все по-престижно сред децата ====================== Сред младите са на почит още Азис,Мазис,Каубойко,Мухобойко и такива анимационни герои
U4enik
на 17.06.2012 в 14:35:02 #5Нищо чудно, само вижте "скрития" подтекст на рекламите, порно- фолка и изобщо всички приобщени от първосигналната система............
трън
на 17.06.2012 в 12:30:55 #4Не ве, по соц - а всички бяхме другарчета и пионерчета
Туй официално. Неофициално се биехме като животни, големите взимаха парите на малките, и нямаше ни бодигардове, ни психолози . Сега някой като изяде два шамара и оревават цялата държава. Мен във втори клас ми разбиха зъбите с чук от трудовото, и никой не ме е оплаквал.
wolfgang
на 17.06.2012 в 12:29:43 #3Като добавим към това и ежедневното ритане на топка, баскетбол, волейбол, топчета, фунийки,каране на колело,по-късно вече в 11ти на мотори/без книжка съответно/.Това бяха луди години!
wolfgang
на 17.06.2012 в 12:25:33 #2По коридорите открито се играеше комар, собственоръчно запалих всички дневници в учителската стая на 15-то.Заради 2-ките на гаджето."Гримирахме" и палехме партийните "другари" по стените.Постоянно пускахме димки по стаите ,по време на урок.А един даже беше намерил една от тия бойните дето се търкалят.Разбира се школото беше цялото в петна от бомбички от миниум и бронз.