Евакуация на сграда в "Студентски град" в София заради пожар, съобщава Dariknews.

От пресцентъра на МВР съобщиха, че няма пострадали хора при пожара.

Пожарът е възникнал на последния етаж на т.нар. "блок с уравненията".

Според радиото и Нова телевизия евакуирани са хората в сградата, както и в съседните постройки. Но от МВР отбелязват, че не е извършена евакуация от екипите на столичната пожарна.

По първоначална информация причината за пожара е късо съединение.

Сигнал за задимяване е подаден около 16.30 часа. На място веднага са изпратени пожарни екипи, стълба и линейка.

По първоначални данни задимено е подпокривното пространство на жилищна сграда.

За момента е ограничено движението по ул. "8-ми декември".

Повече от 3 часа пожарникарите се опитват да го овладеят.

"Блокът с уравненията" е един от новите блокове в "Студентски град", известен е с изрисуваната си с уравнения фасада и облика на плезещия се Алберт Айнщайн.

Според bTV инцидентът е станал в една от новите сгради в жилищния комплекс - хотел, в който са били настанени 40 футболисти от детско-юношеската школа (ДЮШ) на ЦСКА.

Футболният клуб съобщи, че пожарът е възникнал около 15:50 ч. в сервизните помещения, където се намират бойлерите на хотела.

В хотела са били около 20 юноши на ЦСКА, които заедно с директора на ДЮШ Стефан Яръмов са напуснали хотела без паника и са в безопасност.