Пожарникари и спасители може да излязат на протест. Това заяви пред БНР президентът на Националния синдикат на пожарникарите и спасителите "Огнеборец" Венцислав Станков.

Причината е, че са недоволни от промени в наредба за работното време, дежурствата, почивките и заплащането на нощния труд на държавните служители в МВР.

Станков обясни, че проектът за промените не е съгласуван със синдиката, но вече е публикуван в Държавен вестник.

Той посочи, че не изключва възможността да се стигне и до протестни действия. Първо обаче искал да чуе аргументите на ръководството на Министерството на вътрешните работи. Синдикатът ще поиска и среща с вътрешния министър Младен Маринов.

По думи на Станков сред наболелите въпроси са сумираното изчисляване на работното време за служителите в Министерството на вътрешните работи и неговото отчитане.

Ниското заплащане на нощния труд - заплаха за националната сигурност

Ниското заплащане на нощния труд - заплаха за националната сигурност

МВР готвят протест на празника си