Тотнъм победи Борусия в Дортмунд с 1:0 и се класира за 1/4-финал в Шампионската лига. Домакините имаха тотално превъзходство преди почивката, но гол на Хари Кейн в 48-та минута прекърши крилете им.

Първото полувреме премина при тотален натиск на домакините. Играчите на Тотнъм приеха играта дълбоко в собствената си половина. И заложиха на здраво опълчение.

Играчите на Борусия правеха пропуск след пропуск, а вратарят Льорис и неговите съотборници на няколко пъти се отличиха с геройски спасявания. Все пак англичаните имаха своя "златен" шанс, когато Хьон-Мин Сон остана сам срещу Бюркли. Кореецът беше леко побутнат в гръб и пропусна.

Снимка 410452

В последните минути гостите успяха да задържат топката и да се оттеглят на почивка при нулево равенство.