Агресия. От страниците на вестниците, от новинарските емисии се лее насилие и агресия. Неконтролирани, безсмислени, неоправдани. Ненаказуеми. Но защо журналистическата гилдия се впечатлява толкова много? Това като че ли е нещо нормално за нашия начин на живот през последните двайсет години. Не е въпросът в насилието, а във вниманието, което му отделят медиите. Нали, ако нещо го няма в новините, то не се е случило.
Зверски е пребит търсен от България талант. Свикнали сме - у нас талантите или ги бият, или... Празно няма.
Стадо подивели футболни фенове нахлуват на терена с едничката идея да понабият своите любимци. Така или иначе в родното първенство нищо друго не се случва - високоплатените играчи се справят с коженото кълбо по-зле от маймуна с кокосов орех.
Таксиметров шофьор е прострелян заради сметка от шест лева и стотинки. Какво толкова - таксиджиите така или иначе ги броим към рисковите професии.
Футболист, чието име не бихме си спомнили, ако не влезе в криминалните хроники, бие като животно манекенка. Един малоумник, който се изживява като журналист, обявява, че тези момичета просто си търсят боя.
Психопат отрязва четирите крака на куче. Интересно, как ли ще се нарича оттук нататък четириногият приятел на човека.
Българите опасно започват да избиват своите комплекси. По пътищата, на стадионите, у дома. Бият някой, който ги е погледнал „по така", бият онзи, който не им е дал предимство на кръстовището, който им е седнал на мястото в трамвая, бият жените си, приятелките си, съседа, който им е паркирал на мястото.
Комплексът за финансова и сексуална непълноценност се избива - буквално - на гърба на околните. Без значение дали това е дългокрака блондинка или куче. Насилието става ежедневие. Навсякъде. По стадиони, в училища, на улицата.
Що не вземем да нападнем някоя от съседките си? За да избием отвсякъде комплекса си за национална непълноценност. С Гърция и Турция шансове нямаме. С Румъния - трудно. Но виж - Македония е добър таргет.
Ако успеем с инвазията, ще сбъднем дълго лелеяната мечта на воеводи от Филибето и националните расате. А и македонците директно ще станат членове на ЕС и НАТО. И гърците няма да имат повече претенции към името на държавата - кому е притрябвало нашето.
Ако ли не, то ще можем да им продадем на безценица бренда „България", барабар с Националния дворец на културата, защото комшиите май разбират от туризъм повече от нас.
USD
CHF
GBP
rusnache
на 30.03.2010 в 08:04:14 #14А вие всички драги не сте с нищо по-различни от автора и споменаваните от него хора, толкова сте безсилни, че искате да излеете цялата злоба, ненавист, омраза, жлъч върху някого, търсите спор и го намирате и не спорите, а псувате, псувате, псувате. Понякога дори не е смешно, а ужасяващо. Хора, това до добро няма да ни докара.
Ivan Костофф
на 30.03.2010 в 08:00:07 #13при демокрацията по хамерикански е така- бой, е*** и чалга
ba4kator
на 30.03.2010 в 07:57:24 #12Много добра статия.Бьлгарина избива комплекси най-вече в неспособноста си да прави пари чрез агресия и саморазправа кьм всички заобикалящи го.Определено сме супер агресивна и надменна нация, обаче без покритие.Самоунищожаваме се помежду си .Може би това е резултат на вече 20 годишната перманентна криза и тотална финансова и морална безизходица.Не знаем кое е добро и кое е лошо, кое е грозно и кое е красиво.Сьвсем доскоро тоя народ едва ли не величаеше бившите борци и техните мутреси ето я агресията ,ето го морала.Стил чалга това е живота в Бьлгария.
масура
на 30.03.2010 в 07:56:36 #11Жунгръц " Със сърце....." .............................................................................................................. А стига бе.......
rusnache
на 30.03.2010 в 07:56:06 #10А защо трябва да се биеме с някой вообще? Защо в самосъзнанието ни има бой, мъст, омраза? Знаете ли, че това май не е само проблем на България, най използваните думи в цивилизования свят според някакви английски изследователи са: тероризъм, страх, омраза, калашников, кокаин, хероин, наркотици, САЩ, Русия, ЕС, Китай, война, смърт. Не знам в какъв ред са по използваност, но знам, че между тях няма приятел, любов, мир, дружба, човек, книга.
markov
на 30.03.2010 в 07:55:52 #9Пич, по тая тема трябва да се постараеш повече, всяка холивудска боза клейми насилието, отчуждението и социалната безпътица.
жунгръц
на 30.03.2010 в 07:51:31 #8масура | 30.03.2010 09:46 Жунгръц. И с кво ше ги набием гърците, бе. ======================== Със сърце!

Loras
на 30.03.2010 в 07:46:25 #7По тъпа статия от много ама много време не бях виждал щях да кажа чел но не искам да лъжа
масура
на 30.03.2010 в 07:46:03 #6Жунгръц. И с кво ше ги набием гърците, бе. С трите ни самолета МИГ-29, от които 2 не летят, щото нема биндзин. С единствената ни подводница, дето не се потапя, щото нямала акумулатори. С фрегатите ни втора употреба, дето не сме ги платили още. С армия, дето по брой е по-малко от полицията. И дето няма как да стане повече, щото тия, дето можеше да се мобилизират отидоха на запад. То тая работа с....." по пет на нож"....свърши одавна. Та нали до преди 20 год доктрината в армията ни беше-дръжте докато дойдат руснаците. Ама сега ги няма. И ако рекът Турция и Гърция с камъни да ни замерят, колкото са народ, ще ни затрупат. Ми да си налягаме съдраните потури и да не се бутаме зорлем между шамарите. Да не видим 1300-200-500-.....незнам колко още.
NoMaMaTa
на 30.03.2010 в 07:40:49 #5Ми който прави за бой (например футболистите), що да не го понабият?
Бойчо
на 30.03.2010 в 07:39:48 #4Що някои хора се опитват да пишат?
Бойчо
на 30.03.2010 в 07:37:38 #3Поредната тъпа и повърхностна статия. На автора изобщо не му е хрумнало да се замисли кои са причините за тази агресия в обществото ни, но пък той сигурно и не може.
жунгръц
на 30.03.2010 в 07:32:29 #2Зле си пич! Непълноценноста се проявява в подобни антибългарски бълвочи като тоя. Ако се мислиш, че си много оригинален и че си прозрял някаква екзистенциална истина, по-добре се скрий някъде. А и защо да нямаме шанс срещу гърците? Точно за две седмици сме ги набили в Бяло море
John Bond
на 30.03.2010 в 07:30:18 #1Пич, защо развали отличното начало с откровенно-малоумен финал????