Момче на 15 години е задържано за 72 часа заради смъртта на 58-годишен мъж, който е починал след побой,  съобщиха от МВР. Тялото му е намерено на 20 ноември в дома му в с. Оряховица.

Няколко дни по-рано заедно с група непълнолетни момчета задържаният е влязъл в къщата на починалия, където са му нанесли побой по хулигански подбуди.

На следващия ден арестуваният младеж е  разбил дворната врата на 58-годишния мъж. Изкъртената врата го е ударила, той е паднал и е получил черепно-мозъчна травма, от която дни по-късно е починал.

При направената аутопсия освен мозъчния кръвоизлив са констатирани и  други травми, сочещи че приживе му  е бил нанесен побой.

Образувано е досъдебно производство по случая.