20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
Skize
на 13.09.2006 в 19:38:48 #199Значи славеите не виреят в близост до океана, така ли да разбирам?
samoray
на 13.09.2006 в 19:38:33 #198brum 13.09.2006 21:34 Това се нарича спестяване на стандарт,и то на хора които се занимават с напълно чист бизнес.....защо кинтите да отиват в някой лентяй вмест при тези предприемачи които се трепят за всяка поръчка????
Гъбка
на 13.09.2006 в 19:38:14 #197Вече съм съвсем сигурна кой е Адамир! Не устоя на изкушението, ха-ха

Skize
на 13.09.2006 в 19:38:07 #196Мерси, Диксит.
Skize
на 13.09.2006 в 19:37:25 #195Баси, никой не знай дали има славеи, там където живей!
Гъбка
на 13.09.2006 в 19:37:07 #194Абе, Венелине, нищо не се правя, абе!!! Нищо не знам за Варна! Дето казах, че там МАЙ бяхте първа политическа сила, ли?
Dixit
на 13.09.2006 в 19:36:22 #193Scizza, Славеи има по на север. Извинявай, че се забавих с отговора. Тука най-често врякат присмехулници, сойки и гераци. Птици бол, цвъцоци също в изобилие по колата.
samoray
на 13.09.2006 в 19:35:56 #192фют 13.09.2006 21:31 Затова сигурно един колега се прехвърли в софия......Щото там е тагова високо нивото че инженерните специалности могат да се учат задочно......но комент...... такова животно нема вервай ми
Гъбка
на 13.09.2006 в 19:35:08 #191Ниво предлагат само държавните университети, то е ясно. Скоро колега премести дъщеря си в друг глас, щото учителката му, завършила частен ВУЗ, поправяла в тетрадката й вярно изписаните думи! Детето пише "в произведението на..." даскалицата поправя "произвИдението".
brum
на 13.09.2006 в 19:34:14 #190samoray 13.09.2006 21:30, Доколкото се сещам за твоите разбирания за "как трябва" бихме могли да поспорим, но нямам желание за това. Преди време беше изръсил една фраза за разбиранията си и желанията си , за това не ми се спори с теб! Сорри, бате, не се сърди!
Skize
на 13.09.2006 в 19:33:34 #189Саморай, Помолиха ме от нюза да си довършимразговора с Двора, заради това ми и отпуснаха нов ник. Пасва, на немски се изписва така. При теб има ли славеи?
samoray
на 13.09.2006 в 19:33:13 #188отдалече 13.09.2006 21:30 По документи с кинти под масата може да имат всичко ,но нивото какво е .... това е въпросът
Dixit
на 13.09.2006 в 19:32:58 #187Brujo, Тъкмо писах и ти се появи. Да ти кажа, че има такава Свирепо-охранявана частна собственост близо до нас, ама са само CEO, собственици на банки. Инак даже и на обикновените милионери двора на имението не е заграден. Тя полицията ще дофтаса преди да изминеш първата миля в нечия територия. Изобщо тая липса на дувари е стряскаща в началото. Лозунг на Атака: Дуварите са спасили българите от турците!
Skize
на 13.09.2006 в 19:31:59 #186Ваше Величество, Имате ли по вашия край славеи?
samoray
на 13.09.2006 в 19:31:47 #185Skize 13.09.2006 21:27 Здрасти Скица,гледам намерил си компромисен вариянт
фют
на 13.09.2006 в 19:31:47 #184ТУ е бивщото МЕИ и ако тоне е легитимно кое е ?Свободният ли?
отдалече
на 13.09.2006 в 19:30:24 #183samoray 13.09.2006 21:28 Медицината и Морското са легитимни.ВИНС-а също.
samoray
на 13.09.2006 в 19:30:12 #182brum 13.09.2006 21:27 Не е както трябва брате Бръм,никак не е както трябва.......
фют
на 13.09.2006 в 19:30:04 #181Сега в края на сезона цените са паднали дръстично.Сигурно може и по 5 лв на вечер да се намерят квартири.
фют
на 13.09.2006 в 19:30:03 #180Сега в края на сезона цените са паднали дръстично.Сигурно може и по 5 лв на вечер да се намерят квартири.