20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
samoray
на 13.09.2006 в 19:17:54 #159brum 13.09.2006 21:14 За европейци не знам , но съм сигурен че 2 години след влизането ни в съюза и в Бояна и на други места ще лъснат чисто нови къщички на стойност от по няколко милиона зелени
Dixit
на 13.09.2006 в 19:17:05 #158Пате, Две проститутки се явяват на изпит за шофьорска книжка и катаджията ги пита къде се налива бензина. Едната вика: Презервоар, а другата я поправя: Резерватив.
brum
на 13.09.2006 в 19:16:12 #157" френската автобусно травмвайна любов" Аха-ха-ха!

Гъбка
на 13.09.2006 в 19:15:00 #156Наздраве, Брумчо!
Гъбка
на 13.09.2006 в 19:14:22 #155Идея нямам, Фют! Защо реши да питаш мен?! Аз не живея във Варна, а освен това не и под наем, слава Богу.
brum
на 13.09.2006 в 19:14:12 #154samoray 13.09.2006 21:09, Хе-хе, явно доста време си звън България. Вече е задължително да ти дават фактура, или касова бележка. Даже ми се е случвало да ме гонят до вратата, за да ми я връчат! Въобще ставаме европейци, разбираш ли!
Абе днес никой още не е казвал НАЗДРАВЕ! 
Гъбка
на 13.09.2006 в 19:13:34 #153Браво, Алекси. Съвсем правилно го изписваш вече.
фют
на 13.09.2006 в 19:13:18 #152Гъбка ,как вървят наемите във Варна?
Гъбка
на 13.09.2006 в 19:11:20 #151Ми, като се поболее, ти ще го излекуваш, Диксит!

отдалече
на 13.09.2006 в 19:11:08 #150samoray 13.09.2006 21:09 Саморай, благодаря само ако си късметлия.
Dixit
на 13.09.2006 в 19:10:12 #149Гъбке, Ама и ти си яла от кокошка крак! Веднъж само рекох на Мечо Пух за студентките и сега Патето ще се поболее за студентки със заголени целогодишно пъпчета. И къси полички.
samoray
на 13.09.2006 в 19:09:08 #148brum 13.09.2006 21:06 Че от кога почнаха да раздават и касови бележки? Преди и едно благодаря беше достатъчно
фют
на 13.09.2006 в 19:08:25 #147Ау Диксит, какви ги приказваш самооо!Сливи бере ,който има,сливова пие всеки който има пари да си купи.
Гъбка
на 13.09.2006 в 19:07:44 #146Ми, Алекси, можеш да емигрираш при Диксит. При него май е вечно лято, а и хубави дупенца имало в Университета, издаде веднъж. Тъкмо ще е 3 в 1.
brum
на 13.09.2006 в 19:06:25 #145samoray 13.09.2006 21:00, Че то си е нормално, да си колекционираш такива документчета. Кое е странното, не разбрах?
samoray
на 13.09.2006 в 19:06:17 #144Dixit 13.09.2006 21:05

samoray
на 13.09.2006 в 19:05:30 #143ALEKSI 13.09.2006 21:01 Аз пре спокойно съм можел да заложа на точен резил,щото това беше и моята прогноза...
Dixit
на 13.09.2006 в 19:05:08 #142Да бе, май само един жълт картон. Сигурно са им казали, че за повреда на класен футболитс се плаща в петорен размер.
samoray
на 13.09.2006 в 19:03:25 #141Аз наистина много се изненадах че Левски много коректно играят явно е голям респекта,щото като ги знам като губят в резултата каква касапница правят вайиии
Гъбка
на 13.09.2006 в 19:02:53 #140Че вие в Сф сигурно имате голям избор на доставчици, Алекси. Вероятно няма да е трудно да се прехвърлиш на друг, щом този вече два пъти те прецаква.