20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:06:01 #79Благодаря ти, че ми позволяваш да избирам, Венелине! Мислех, че това е мое основно конституционно право и явно не съм се лъгала.
samoray
на 13.09.2006 в 18:04:50 #78Според комунистите и техните изследвания Първанов води с 51% следващите са Атака с ....6% При така поставени нещата....няма смисъл от избори, няма смисъл да харчим кинти....и да гледаме мазната усмивка на Първанов
отдалече
на 13.09.2006 в 18:03:35 #77Nie smе голяма заедност - Ахмед Доган????????
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:03:24 #76Адамире, кажи още някоя фраза, че се колебая в кого да те припозная - разкъсвам се между двама форумци.
отдалече
на 13.09.2006 в 18:01:59 #75Fют, добре сме. Опитваме се да дадем съвети на Саморай как да свали китайка.
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:01:38 #74Венелине, характеристики ще правиш на жена си!
samoray
на 13.09.2006 в 18:01:31 #73Гъбка 13.09.2006 20:00 Ами на балотажа
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:00:24 #72Слава Богу! Щото НЯМА да гласувам за Сидеров.
отдалече
на 13.09.2006 в 17:59:40 #71Добър вечер Венелине. Как мина денят ти?
Гъбка
на 13.09.2006 в 17:59:00 #70Здрасти, Фют! Добре сме, благодарим ти за любезния интерес. Отдалече, извинявай, че и от твое име, след като не съм ти пресаташе, ама струва ми се, че и ти си добре от казаното дотук
фют
на 13.09.2006 в 17:57:41 #69Здравейте Гъбка и отдале4е.как сте тази ве4ер?
samoray
на 13.09.2006 в 17:56:41 #68отдалече 13.09.2006 19:49 Да се върнем на жената че туй още по лошо ми прозвуча
аз ся слушам Skunk Anansie
samoray
на 13.09.2006 в 17:55:15 #67отдалече 13.09.2006 19:43 Как каква националност? от най долно шанхайско потекло момче.... Дори един Руснак ми расправя че не се почиствали разбирш ли,но аз такава не съм заклещвал още
.Ама едно е сигурно-налитат много на конско месо,всяко по заможно семейство изяжда по един кон на година-както ние правим с прасенцата.Конското не е лошо месо,но имат навика да го сервират с някакви техни гадости...
А за музиката са пълна трагедия,викам на един Д джей дай да вкараме малко Ю2 и Инексес бе брат,стига с тея Руски глупости че ми писнахте вече и той ми вика абе Ю2 съм ги чувал ама кво е Инексес??????? мъкаааа
Гъбка
на 13.09.2006 в 17:54:47 #66Господи!!! Може ли една, поне ЕДНА-ЕДНИЧКА вечер тук да няма пропаганда от страна на атакуващите?!
отдалече
на 13.09.2006 в 17:49:53 #65samoray 13.09.2006 19:41 Love and vagabond songs. Има го в гугъл.
Гъбка
на 13.09.2006 в 17:47:25 #64Здрасти, Адамире, щом се познаваме...
отдалече
на 13.09.2006 в 17:44:15 #63Ако е ново, де, тук май нови не стъпват.
Готов съм да се обзаложа.
отдалече
на 13.09.2006 в 17:43:21 #62samoray 13.09.2006 19:41
Всъщност, зависи от каква националност са въпросните преводачки.
Гъбка
на 13.09.2006 в 17:43:05 #61Е, не е така, Отдалече, зависи какви заведения посещаваш! Чалга-кръчмите са известни, аз в такива не стъпвам. Добър вечер и на новото попълнение със странното име. Ако е ново, де, тук май нови не стъпват.
отдалече
на 13.09.2006 в 17:41:38 #60Ох, всички така казват, пък освен чалга тук друга музика няма.