20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
samoray
на 13.09.2006 в 17:41:30 #59Кармина Бурана, това какво е,група ли? звучи ми като да повърна на място....
Гъбка
на 13.09.2006 в 17:39:19 #58Зависи от настроението, Отдалече. Само чалга не мога да понасям.
отдалече
на 13.09.2006 в 17:38:26 #57Гъбка, ти каква музика слушаш?
Чоко
на 13.09.2006 в 17:38:11 #56Митничари крали пари? Не може да бъде!
samoray
на 13.09.2006 в 17:35:56 #55Гъбка 13.09.2006 19:33 питай ме още нещо да видиш че вече няма да сбъркам
.Абе някой знае ли по коя телевизия кои мачове могат да се смотрят ? Smash Mouth-All Star.mp3
отдалече
на 13.09.2006 в 17:35:40 #54samoray 13.09.2006 19:33 Моите съболезнования.

отдалече
на 13.09.2006 в 17:34:01 #53samoray 13.09.2006 19:30 Трябва да и пуснеш Кармина Бурана.
samoray
на 13.09.2006 в 17:33:54 #52отдалече 13.09.2006 19:30 не ама утре трябва да предаваме проекта на офис сграда,а други ден на един търговски център....жалко че не ни плащат извънредният труд
само на работниците и техническите го плащат,ние и без тва сме вземали много 
Гъбка
на 13.09.2006 в 17:33:44 #51Аз те питах за Нета, Самурай, ама няма значение, ха-ха
samoray
на 13.09.2006 в 17:31:15 #50Чао найс,веселяшка вечер
samoray
на 13.09.2006 в 17:30:37 #49Една от преводачките я искарах 2 пъти на кафе,и днес и дадох да слуша малко рок..... И тя с цялата си наглост ми вика аз рок не слушам хахахах Викам и време е да почнеш да слушаш ,ако искаш да продължим контактите
отдалече
на 13.09.2006 в 17:30:25 #48А бе Саморай, ти на акорд ли работиш?
nice
на 13.09.2006 в 17:28:45 #47отлетях!!!!
4ао
nice
на 13.09.2006 в 17:28:28 #46самурай...може и да се появи...не тъжи
отдалече
на 13.09.2006 в 17:28:14 #45nice 13.09.2006 19:27 Мерси, приятна и на теб.
samoray
на 13.09.2006 в 17:27:30 #44nice 13.09.2006 19:20 Щото го няма и другарчето
nice
на 13.09.2006 в 17:27:11 #43samoray
на 13.09.2006 в 17:26:46 #42Гъбка и найс драго ми е да ви зърна, за съжаление нямам време за излишни разкази но осле като натежат клепачите -мога да се доприспя,тая вечер се обрекох пак да бачкам
колегите разправят че съм откачил
но те не познават закалката на българина от ВИАС(УАСГ) изкарвали сме по 2 денонощия без да мигнем че сега ли ще се уплаша
.....
найс,
наистина го спират нета след 20 часа, че шефа му паднало пердето като разбрал че се тегли порно на умиране вечерно време.......май ще трябва да си вземам лаптоп че безжичния нет не им е хрунало още да го бастисат 
Гъбка
на 13.09.2006 в 17:26:45 #41Хубава вечер, Найс!
отдалече
на 13.09.2006 в 17:26:25 #40Къдe тръгна,чакай